Trwa ładowanie...

370 mandatów w jedną noc!

Za picie piwka "pod chmurką"

370 mandatów w jedną noc!
d3ijykc
d3ijykc

Akcja straży miejskiej trwa. W każdy weekend straż miejska przeczesuje parki i skwery w poszukiwaniu amatorów piwa, którzy wolą napić się "pod chmurką" niż w domu czy pubie. Tylko z piątku na sobotę ukarano mandatami 370 osób! Ponad 220 osób pouczono, 11 przewieziono do izby wytrzeźwień, zatrzymano też dwie osoby.

Do akcji włączono 54 dodatkowe patrole. Odwiedzają one wytypowane prze mieszkańców miejsca. To przede wszystkim osiedla, parki, okolice sklepów monopolowych, klubów i dyskotek. Strażnicy kontrolują również pojazdy komunikacji miejskiej oraz pętle.
Najczęściej chodzi o zakłócanie porządku, picie alkoholu w miejscu niedozwolonym, śmiecenie oraz dewastację. Informację o miejscach, w których zbierają się amatorzy alkoholu przekazują mieszkańcy tych okolic. Akcje straży miejskiej organizowane są w każdy weekend.

Naszym zdaniem to ciekawy temat do dyskusji. Z jednej strony - wandalizm, zaśmiecanie to fakt. Z drugiej: czy naprawdę już się nie można napić piwka w parku, jak kiedyś? Co o tym myślicie?


d3ijykc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ijykc