Trwa ładowanie...
d3spa00
psy

40 nowych psich stacji w Warszawie

Lokalizacje "Psich Stacji" zostały wybrane po telefonach mieszkańców, którzy skarżyli się na zanieczyszczenie danego terenu przez psy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
40 nowych psich stacji w Warszawie
d3spa00

Najwięcej, bo aż 13 pojemników na psie kupy, Zarząd Oczyszczania Miasta postawi na Białołęce . Dziesięć z nich zostanie ustawionych przy ul. Światowida, a trzy przy ul. Świderskkiej. 7 stacji pojawi się na Bielanach - pięć przy ul. Gen Maczka i dwie przy ul. Podczaszyńskiego. Pozostałe pojemniki zostaną rozmieszczone na Ursynowie (10 stacji), Pradze Północ (6 stacji) oraz Pradze Południe (4 stacje).

Darmowe czipowanie psów i kotów do 15 grudnia

Miejsca "Psich Stacji" zostały wybrane po telefonach mieszkańców, którzy skarżyli się na zanieczyszczenie danego terenu przez psy.

d3spa00

Łącznie w Warszawie funkcjonuje 230 "Psich Stacji" ustawionych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Opatrzone są hasłem "Psie sprawy Warszawy". 190 sztuk ustawionych jest przy skwerach, zieleńcach, ciągach komunikacyjnych. 40 dystrybutorów od lat stoi w parkach, którymi opiekuje się ZOM (Ogród Saski, Park Skaryszewski, Praski, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Pole Mokotowskie).

Najwięcej dystrybutorów rozmieszczonych jest na Śródmieściu i Żoliborzu . Jest ich tam aż 34, z czego 10 znajduje się przy ul. Marszałkowskiej.

Właściciele czworonogów mogą pobierać z nich bezpłatnie foliowe torebki przeznaczone na odchody czworonożnych pupili. Konstrukcja dystrybutora zapewnia miejsce na 100 worków. Zapełnione worki można wyrzucać do każdego pojemnika na odpady. Niestety coraz częściej zdarzają się kradzieże całych kompletów torebek, w które wyposażone są dystrybutory. Informację o kradzieży należy zgłosić pod numer telefonu (22) 277-04-00 (Centrala) lub do straży miejskiej.

Kupa do rąk własnych! Świetna akcja!

d3spa00

Podziel się opinią

Share
d3spa00
d3spa00