Trwa ładowanie...
d3b58x0

444 mandaty i 17 zatrzymań. Bilans przemarszu fanów Legii przez Warszawę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
444 mandaty i 17 zatrzymań. Bilans przemarszu fanów Legii przez Warszawę
d3b58x0

Kibice z wielką radością uczcili zwycięstwo swojej drużyny. Piłkarze Legii Warszawa po raz kolejny zdobywając tytuł Mistrza Polski dali swoim fanom powód do świętowania. Po meczu rozpoczął się przemarsz kibiców ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej na plac Zamkowy. Wśród wielu tysięcy osób, które przyszły na mecz, a później udały się na Stare Miasto , znaleźli się kibice, wobec których niezbędne było podjęcie interwencji. W trakcie przemarszu używano petard hukowych i rac świetlnych - relacjonuje policja.

Policjanci pilnujący porządku publicznego nałożyli 444 mandaty karne, miedzy innymi za zaśmiecanie w miejscu publicznym, używanie nieprzyzwoitych słów, zakłócanie ładu i porządku publicznego. W pięciu przypadkach funkcjonariusze skierowali sprawy do sądów z wnioskiem o ukaranie, w związku ze złamaniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Policjanci zabezpieczający zgromadzenie publiczne zatrzymali 17 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, między innymi za udział w bójce, uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Niemal wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Zobaczcie zdjęcia zrobione w trakcie przemarszu fanów Legii i po nim...


*Zobacz także: Narkotyki na Warsaw Challenge! *

d3b58x0

Podziel się opinią

Share

d3b58x0

d3b58x0