Trwa ładowanie...
ufa
Luiza Poreda
28-11-2012 14:23

5. urodziny UFY w Centralnym Domu Qultury!

Będą koncerty, występy, spotkania, wystawa, warsztaty, distra, filmy, dyskusje i tańcedobiałegorana, czyli total gangnam!

5. urodziny UFY w Centralnym Domu Qultury!
d4lfhnm
d4lfhnm

Będzie się działo głównie muzycznie i warsztatowo!

W programie zaplanowane są występy następujących wykonawców: Brain Rain, Translola, Miraż, The Fight, Zyta Cellulit, Rymy w Sercu, Dziewczyny Squad; DJ: Wyrodna, Krokodyl Dożylnie, Wania i Benita; DK: Tivv, Dieter Van Tease i Vera Cruz oraz Betty Q. Warsztaty: rowerowy z Zębatką, filcowania z ufowymi seniorkami. Film: "Oczy szeroko otwarte". Dyskusja: "Rozmowa o skutecznym działaniu (niehierarchicznym)". Spotkania: "(w)Sadowska. Inne niebezpieczne kobiety (?) Dwudziestolecia" i "Tamera - społeczność (dla) przyszłości".

Program:

15:00-17:00
ZĘBATKA: warsztaty wymiany i łatania dętek. W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo) i dużo praktyki (zdjęcie i założenie koła, wymiana i łatanie dętki). Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Narzędzia (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale zachęcamy też do przyniesienia własnych. Obowiązują zapisy (projekt.zebatka@gmail.com). Ilość miejsc ograniczona.

d4lfhnm

15:00-17:00
FEEL THE FILC - warsztaty z filcowania.
Broszka z czaszką? Naszyjnik? Nanożnik? Ozdoba na kierownicę roweru? Prezent pod choinkę lub na Chanukę? Na tych warsztatach nauczysz się, jak wyczarować z filcu to wszystko i jeszcze trochę. Zaprasza Halina Kowalska, aktywna seniorka związana od lat z UFĄ. Uwaga, z okazji ufourodzin wszystkie materiały w prezencie :)

*16:30-18:00 *
"Rozmowa o skutecznym działaniu (niehierarchicznym)" z udziałem członkiń_ów kolektywów i grup nieformalnych.

18:00-19:30
"(w)Sadowska. Inne niebezpieczne kobiety (?) Dwudziestolecia"
Historyczka seksualności Agnieszka Weseli/Furja opowie o mniej znanych niż aktorki i ministrowe, a bardziej niebezpiecznych damach hołubionego ostatnio przedwojnia. Między innymi o feministce, społeczniczce i medyczce, nieco zbyt niezależnej, zbyt męskiej i za bardzo kochającej kobiety, która stała się bohaterką wielkiego lesbijskiego skandalu w latach 20., a następnie została bardzo skutecznie wyparta z polskiej pamięci. Spotkanie jest częścią ufowego projektu "Wolskie herstorie", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

KONCERTY:

d4lfhnm

BRAIN RAIN (Bruksela, Belgia)
Zespół powstał pod koniec 2010 roku jako efekt decyzji podjętej przez dwie litewskie instrumentalistki: Gotę Slick i Elizę Lozovską. Szerokie spektrum doświadczeń muzycznych - od muzyki klasycznej, przez zespoły punkowe (Eliza była gitarzystką doskonale znanej polskiej publiczności żeńskiej grupy Zimbabwe) i postrockowe aż po ostatnie doświadczenia z muzyką elektroniczną - sprawia niemal niemożliwym umieszczenie Brain Rain w jakichkolwiek ramach. Ich muzykę można postarać się opisać jako: zimną, wolną, ciężką, połamaną lecz niesamowicie działającą na zmysły. więcej

CURIE (Lwów, Ukraina)

Nazwa zespołu powstała na cześć znanej naukowczyni Marii Curie Skłodowiskiej. Tworzą go 3 dziewczyny z różnych stron Ukrainy. Obecnie mieszkają i tworzą we Lwowie. Dlatego, że każda z nich posiada różne zamiłowania muzyczne, muzyka jaką grają to mieszanina ich odmiennych upodobań. Na brzmienie składają się wyselekcjonowane dźwięki z poszczególnych gatunków, począwszy od punk rocka, poprzez elektro, skończywszy na minimalizmie. Jak same mówią o sobie: "nasza muzyka to takie dźwięki którymi przyjemnie jest eksperymentować”. Wybuchowa mieszanka elektropunk, elektroclash i popu.
więcej

d4lfhnm

TRANSLOLA (Kraków, Polska)
Translola czyli kobiety na ostro, zespół który przykuwa uwagę. Kobiecy skład krakowskiej Transloli, istniejącej na rynku od 2008 r. to mieszanka rock'n'rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Muzykę graną przez Translolę najłatwiej określić jako: punk rock z domieszką zimnej fali. Dziewczyny też poza graniem co roku w Krakowie organizują dziewczęcy festiwal Transsmisja mający na celu promocję sztuki kobiecej. więcej

MIRAŻ (Lublin, Warszawa)
Kurwy, wino i pianino. Czteroosobowy zespół lubelsko-warszawski. Mocne polityczne teksty, feministyczny przekaz a do tego szybki punk z chwytającymi za serce melodyjkami. Niedługo nakładem NNNW ukaże się debiutancki LP. więcej

THE FIGHT (Warszawa, Drezno)
Po pięciu latach grania nadal im się chce! Zespół pankowy, międzynarodowy, teksty w języku lengłicz o mocnym, politycznym przekazie. Zresztą, nie trzeba ich przedstawiać!

d4lfhnm

ZYTA CELULIT (Warszawa) - Dwie dziewczyny zaczęły rapować, a, że zajmują się działaniami antydyskryminacyjnymi, to teksty mają o tym właśnie. Udany debiut na malutich urodzinkach UFY.

RYMY W SERCU (Warszawa) - Młody rap utkany na bielańskim Wrzecionie. Zaprzyjaźniona z UFĄ zapamiętana po fenomenalnym koncercie na naszych mini urodzinkach.

DZIEWCZYNY SQUAD (Warszawa) - Ekipa związana z warszawskim skłotem Syrena, znana z licznych występów, m.in. na małych urodzinach UFY. Mocne, polityczne teksty!

d4lfhnm

URODZINYT PISMA OBRAZKOWEGO to 45 minutowy (w porywach do 6 godzin) performance, w trakcie którego Urszula będzie eksperymentować z gitarami podłączonymi do paru przedziwnych elektronicznych urządzeń a Gabi będzie elektronicznie rysować live na ścianie. Na ścianach (analogowych) pojawią się najbardziej znane grafiki Pisma oraz będą prezenty.

PERFORMANCE

DK Tivv (Da Boyz, Warszawa) - więcej
DK Dieter Van Tease (Drag Kids, Warszawa) - więcej
Drag Kids
pierwszy raz w stolicy DK Vera Cruz (Nancy Kings, Łódź) - więcej
Betty Q! - więcej

Od 22:00 w sali górnej zacznie się impreza taneczna, na której zagrają"

d4lfhnm

DJ'ane WYRODNA - wspiera UFĘ od jakiegoś czasu już. Gra co lubi a nie lubi jak ma grać co innego. Gramofony, ahhh, gramofony...

DVJ KROKODYL DOŻYLNIE - traszowy miks Europa Wschodnia. Król niejednej imprezy, tym razem w nowej odsłonie.

DJ'ane WANIA - jedna czwarta didżejskiego kolektywu żelbet:on crew, w którym decyzje o zagraniu kolejnej piosenki są podejmowane konsensualnie. Do tańca, kotleta i pijaństwa.

DJ'ane BENITA - puści dobrą muzykę, puści siebie, oko do Ciebie, psy ze smyczy, tłusty bit, a wszystkich kantem. Posłuchajcie, jak gra, a potem Wam da...

DISTRA
Księgarnie: Trzy-Ka.pl, Feminoteka
Sekshop dla kobiet: Pussy Project
Ziny
Stroje i nie tylko, ale z sitonadrukami: Aga Brwi Design, out of ctrl,
oraz The Fight, K Bross i Cinco Terra

Będzie też wegańskie jedzenie przygotowane przez... Chujowe Żarcie ( Więcej ), niepowtarzalne gadżety (torby, znaczki), księga pamiątkowa ufowa (kto się nie wpisze, ta_ten trąba) oraz specjalny plakat rocznicowy projektu Beaty Sosnowskiej i Marty Zabłockiej.

Sto lat!
............................................................................

Centralny Dom Qultury
Burakowska 12
Wstęp: 15/25 zł

d4lfhnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lfhnm