Trwa ładowanie...

50 mln złotych, 50 nowych kierunków podróży. Lotnisko Modlin czeka rozbudowa

Zmiany w porcie lotniczym.

Share
50 mln złotych, 50 nowych kierunków podróży. Lotnisko Modlin czeka rozbudowa
d3luu6k

Lotnisko w Modlinie czeka rozbudowa. *Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i pochłonie 50 mln złotych. To jednak nie wszystko - władze portu lotniczego obiecują pasażerom ponad 50 nowych kierunków podróży. *

Coraz więcej ludzi korzysta z lotniska w Modlinie. Od 2012 roku port lotniczy zwiększa liczbę obsługiwanych pasażerów: w 2014 roku było ich 1,7 mln, a w 2016 roku prawie 2,9 mln. - W tym roku od stycznia do maja Modlin odprawił już prawie 1,2 mln osób. W całym roku liczba obsłużonych pasażerów powinna sięgnąć 3 mln - poinformował "Gazetę Polską" Leszek Chorzewski, p.o. prezes Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Od Modlina więcej pasażerów obsługują tylko porty w Gdańsku, Krakowie i na warszawskim Okęciu. * *

d3luu6k

Powodem szybkiego wzrostu jest m.in ciągle rozbudowywanie siatki połączeń Ryanaira, linii lotniczych oferujących tanie przewozy. Jak czytamy na łamach "Gazety Polskiej", dwa lata temu tych połączeń było 36, rok temu 44. W 2017 roku ma ich być ponad 50. Z Modlina będzie można polecieć do miast, gdzie pracuje najwięcej Polaków (Londyn, Bruksela, Dublin)
, a także miejsc odwiedzanych masowo przez polskich turystów (m.in Rzym, Barcelona). Nowością będą również połączenia do Caligari na Sardynii, Faro w Portugalii i do Neapolu. Zimą podróżni będą mogli wybrać się do Memmingen i Baden-Baden w Niemczech, Sewilli, Wenecji oraz do Ejlatem w Izraelu.

Tym samym władze lotniska w Modlinie planują rozbudowę terminalu, która ma się zacząć jeszcze w tym roku i potrwa 18 miesięcy. Modernizacja obecnej hali będzie kosztować 50 mln złotych, a dodatkowe 10 mln zostanie przeznaczonych na ulepszenie dróg kołowania dla samolotów. Kluczowa jest również kwestia przyśpieszenia prac związanych z połączeniem lotniska z Warszawą. Na razie nie jest znany termin budowy pięciokilometrowego odcinka, który połączy Modlin z stolicą.

Źródło: Gazeta Polska

Oprac. Karolina Pietrzak

d3luu6k
d3luu6k

Podziel się opinią

Share
d3luu6k
d3luu6k