Trwa ładowanie...

523 nawet co 4 minuty. Zmiany w komunikacji od stycznia

Do tej pory pasażerowie mieli problem, aby w godzinach szczytu dostać się do autobusu.

523 nawet co 4 minuty. Zmiany w komunikacji od stycznia
d1y2bpb
d1y2bpb

Jedna z najbardziej popularnych linii autobusowych kursuje częściej. 523 podjeżdża na przystanek nawet co 4 minuty. ZTM uruchomił też dodatkowe przystanki i wydłużył godziny kursowania innych linii.

Najważniejsze zmiany, które wprowadzono 2 stycznia, dotyczą linii 523. Łączy ona Stare Bemowo z Olszynką Grochowską. Do tej pory autobusy prawie codziennie jeździły przepełnione. Często pasażerowie mieli nawet problem z dostaniem się do środka. Taka sytuacja panowała na prawie całym odcinku trasy. Najgorzej było na Trasie Łazienkowskiej , przy Dworcu Zachodnim i al. Prymasa Tysiąclecia.

Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego postanowił zareagować. - Aby poprawić komfort podróżowania i skrócić czas oczekiwania na przystankach, zwiększona została częstotliwość kursowania. W godzinach szczytu autobusy podjeżdżają co 4 minuty - informuje ZTM .

121 i 303 pojadą dłużej

Noworoczne zmiany objęły także inne dzielnice. Mieszkańcy Bemowa i Bielan zyskali wydłużone godziny kursowania linii 121. Z pętli Gwiaździsta pierwszy autobus wyruszy o godzinie 5.55, a ostatni o 21.05. Natomiast na pętli Nowe Bemowo będzie to odpowiednio godzina 5.33 i 21.13. Również odwiedzający Cmentarz Północny zyskali wcześniejsze kursy autobusu 303. Z Placu Wilsona będzie można rozpocząć podróż już o godzinie 5.40 lub ostatnim kursem o godzinie 21.10. Powrót z cmentarza zapewni ostatni kurs o godzinie 21.49.

Od początku roku uruchomiono też nowe przystanki autobusowe dla linii 185 i 306. Autobusy linii 185, łączącej Bielany z Ursynowem, zatrzymują się „na żądanie” przy Pomniku Sapera. Przystanek „na żądanie” pojawił się również na Ochocie. PKP WKD Al. Jerozolimskie to przystanek, dzięki któremu pasażerowie mają łatwiejszą przesiadkę z pociągu do autobusu linii 306.

d1y2bpb

Źródło: ZTM/Wawalove

(Oprac: MO)

d1y2bpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y2bpb