Trwa ładowanie...

6000 osób zatańczy w sobotę na placu Zamkowym!

Flashmob Gangnam Style w Warszawie

Share
6000 osób zatańczy w sobotę na placu Zamkowym!
d3ygkpu

Świat oszalał na punkcie Gangnam Style - wokalisty o pseudonimie Psy. Do przeboju Koreańczyka tańczy się w centrach handlowych, miejskich placach a nawet w szkołach. Na YouTube możemy znaleźć setki filmów z nagraniami z flash mobów w stylu Gangnam.W najbliższą sobotę, 20 października, do tańca przyłączy się także Warszawa. Na wydarzenie zapisało się już 6000 osób.

W sobotę o godz. 17 na placu Zamkowym odbędzie się flashmob - trzyminutowy układ taneczny do koreańskiej piosenki odtańczony wspólnie przez uczestników zabawy. Początkowo planowano tańczyć na placu przed Metrem Centrum, jednakże okazało się, że chętnych do wspólnego tańca jest za dużo. (Nie)stety na Patelni prawdopodobnie się nie pomieścimy nawet jeśli wszyscy nie przyjdą, dlatego miejscem wydarzenia będzie prawdopodobnie Plac Zamkowy - piszą organizatorzy i proszą o przybycie pół godziny wcześniej. Zabawę rozpocznie krótka rozgrzewka na pl. Zamkowym. Punktualnie o godz.17 wykonamy 3-minutowy taniec do tegorocznego hitu lata – zapowiada Żaneta Rusocka z organizacji Asia Nation. Całość będzie nagrywana przez profesjonalną ekipę, która stworzy następnie polski teledysk Gangnam Style.

d3ygkpu

Spontaniczna akcja ma na celu promowanie i przybliżanie kultury koreańskiej, szczególnie wśród młodych ludzi. Dlaczego wybór padł akurat na tak odległy kraj jak Korea? Mieszkańcy Korei Południowej stają się jedną z największych mniejszości narodowych w Polsce, a we Wrocławiu są już najliczniejszą z takich grup – wyjaśnia Żaneta Rusocka. – Chcemy, aby ich kultura nie była postrzegana jako obca, ale żeby stała się nam choć trochę bliższa – dodaje. Pod Kolumnę Zygmunta warto przyjść w przebraniu nawiązującym do kultury Azji. Autorzy najoryginalniejszych strojów zostaną nagrodzeni koszulkami i książkami. Od godz. 21.00 uczestnicy flashmoba będą mogli kontynuować zabawę przy największych koreańskich hitach w klubie studenckim Proxima.

Podobne flashmoby odbyły się już w wielu miejscach na świecie, pierwsze z nich w Stanach Zjednoczonych i Australii we wrześniu tego roku. We wrześniu podobny flashmob odbył się też m.in. w Gdańsku i w Poznaniu. Najwięcej tancerzy zgromadził dotąd taniec w Seulu (15 tys. osób), Indonezji (12 tys.) oraz we Włoszech (9 tys.). Czy Warszawa ma szansę zbliżyć się do tych wyników?

Sobota, 20 października, godz.16.30

plac Zamkowy

d3ygkpu

Podziel się opinią

Share
d3ygkpu
d3ygkpu