650 ton wagi, 100 metrów długości i 6,4 wysokości. "Maria" w drodze na Targówek

Metro na Targówek ma być gotowe pod koniec 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
650 ton wagi, 100 metrów długości i 6,4 wysokości. "Maria" w drodze na Targówek

Po wydrążeniu tuneli odcinka centralnego II linii metra tarcze o masie 650 ton, długości 100 metrów i wysokości 6,4 metra każda podzielone zostały na elementy. Składowane były w fabryce tubingów przy ul. Marywilskiej. Od marca nocami kolejne elementy tarczy TBM przewożone są transportem specjalnym na plac budowy stacji Trocka.

- Dzisiejszej nocy przewiezione zostały elementy napędu tarczy oraz głowica skrawająca. Wcześniej na plac na budowy metra dojechały multicary. Kolejnymi transportami dojadą osłony i przenośnik śrubowy - poinformowała WawaLove Anna BArtoń, rzeczniczka warszawskiego metra. W kwietniu tę samą drogę pokona TBM Anna.

Na placu budowy rozpocznie się montaż tarcz. Obie tarcze w wakacje rozpoczną drążenie tuneli ze stacji Trocka w kierunku Dworca Wileńskiego.

W okolicach stacji metra Trocka prowadzone są obecnie najbardziej zaawansowane prace. W tym rejonie zakończono wstępny wykop, w którym ma znajdować się stacja oraz jej ściany szczelinowe. 

Największym problemem było właśnie dostarczenie urządzenia na budowę metra. - Ze względu na gabaryty nie ma zatem możliwości przewiezienia tego urządzenia przez miasto, choćby ze względu na parametru dróg publicznych - mówi ł niedawno w RDC rzecznik wykonawcy Mateusz Witczyński

**Metro na Targówek** ma być gotowe pod koniec 2019 roku.

Przeczytajcie też:  Warsaw On Air [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.