Trwa ładowanie...

7. rocznica katastrofy smoleńskiej. 10 zgromadzeń publicznych w Warszawie

Ratusz wydał w sumie 17 zakazów zgromadzeń.

7. rocznica katastrofy smoleńskiej. 10 zgromadzeń publicznych w Warszawie
d2dkcis
d2dkcis

- Państwowe uroczystości przed Pałacem Prezydenckim i miejskie na Powązkach oraz osiem innych zgromadzeń publicznych zarejestrowano w Warszawie w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej - poinformowała w piątek dyrektorka stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor.

Przed Pałacem Prezydenckim odbędą się uroczystości państwowe organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Uroczystości planowane są już od 9 kwietnia od godz. 20 do 10 kwietnia do godz. 24. Odbywać się będą w rejonie Rynku Starego Miasta oraz ulic Świętojańskiej, Jezuickiej, Kanonii, Placu Zamkowego, Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej - powiedziała Gawor na konferencji prasowej.

Jak poinformowała, o godz. 8.20 rozpoczną się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zorganizowane przez stołeczny ratusz. - Odczytana zostanie lista nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej, będzie wspólna modlitwa i składanie wieńców - powiedziała Gawor.

Z informacji ratusza wynika, że w rejonie przyległym do uroczystości państwowych zarejestrowano osiem zgromadzeń publicznych.

d2dkcis

Zgromadzenia te zaplanowano m.in.: na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i Trębackiej (50-200 osób), Skwerze ks. Twardowskiego (500 osób), z Pl. Krasińskich na Pl. Zamkowy (150 osób), z Pl. Piłsudskiego na Pl. Zamkowy (200 osób), z Pl. Piłsudskiego do Krakowskiego Krzedmieścia (1000 osób), przed Domem Polonii (100-500 osób).

Gawor poinformowała, że ratusz wydał w sumie 17 zakazów zgromadzeń. W tym 10 dotyczyło osób związanych z PiS, 4 z ruchem "Obywatele RP, a 2 z "Solidarni 2010".

- Od 2008 roku wydaliśmy 47 zakazów. Każde zgromadzenie jest rozpatrywane indywidualne. Sprawdzamy czy jest organizowane zgodnie z przepisami - powiedziała Gawor.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

d2dkcis

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

d2dkcis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dkcis