Trwa ładowanie...

7 tys. hot-dogów, 5 tys. zapiekanek i 3 tys. kiełbas. Szczegóły meczu Polska - Dania

Mecz zostanie rozegrany pod zamkniętym dachem Stadionu Narodowego

7 tys. hot-dogów, 5 tys. zapiekanek i 3 tys. kiełbas. Szczegóły meczu Polska - Dania
d3le6x1
d3le6x1

Ponad 58 tys. kibiców zasiądzie w sobotę na Stadionie Narodowym by obejrzeć mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska-Dania. Zarządcy Narodowego zapewniają, że przygotowania do meczu przebiegają zgodnie z planem.

Rzeczniczka spółki PL.2012+ zarządzającej * Stadionem Narodowym* Monika Borzdyńska zdradza szczegóły organizacji dzisiejszego meczu. Szacuje m.in., że przy obsłudze wydarzenia pracuje około 2 tysięcy osób. - To obsługa gastronomiczna, służby techniczne, bezpieczeństwa, służby parkingowe i cały zespół operacyjny. To my musimy zapewnić ten cały zespół, przekazując na mecz obiekt Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej - wyjaśnia.

Mecz Polska - Dania zostanie rozegrany pod zamkniętym dachem Stadionu Narodowego - poinformował dziś rano rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Stadion Narodowy jest tak skonstruowany, że dachu nie można zamknąć, gdy już rozpada się deszcz.

Firma odpowiedzialna za katering na Stadionie przygotowała dla kibiców około 7 tysięcy hot-dogów, 5 tysięcy zapiekanek i 3 tysiące kiełbasek.

Komunikacją miejska na mecz

Zarząd Transportu Miejskiego , przygotował na ten dzień specjalny rozkład. Na stadion najszybciej dojechać można metrem. Druga linia podziemnej kolei w godzinach 17.30-20.45 kursować będzie z częstotliwością ok. 3 minut. Na pierwszej linii, do godziny 20.45, pociągi podjeżdżać będą na stacje co ok 5 minut.

d3le6x1

O 17.30 na trasę z placu Narutowicza do ronda Wiatraczna wyruszą tramwaje specjalnej linii 77. Składy będą kursować do godziny 20.45.

Po meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Częściej będzie kursowało metro. Zmieni się też rozkład kolei. Dodatkowe składy metra wyjadą na trasy od ok. 22.30. Druga linia metra będzie kursowała co 3 minuty, pierwsza zaś co 5 minut.

Rozkłady kolei zostaną tak skorygowane, aby z przystanku Stadion Narodowy w kierunku centrum pociąg SKM lub KM odjeżdżał co ok 4-5 minut. Posiadacze biletów, zaproszeń i akredytacji pojadą tego dnia bezpłatnie.

Według serwisu Sportowe Fakty, reprezentacja Danii to obok Rumunii najgroźniejszy rywal Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 20.45.

Selekcjoner Adam Nawałka oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas treningu drużyny. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

d3le6x1
d3le6x1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3le6x1