Trwa ładowanie...

71. Tour de Pologne w Warszawie

Którędy i kiedy przejadą kolarze? Przeczytajcie!

Share
71. Tour de Pologne w Warszawie
d2ea6dm

Szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, z 86-letnią tradycją. Tour de Pologne po raz pierwszy rozegrany został jeszcze przed wojną, we wrześniu 1928 roku. Wtedy na starcie stanęło 71 kolarzy. Pierwszą edycję wyścigu zorganizowało Towarzystwo Cyklistów w Warszawie oraz gazeta "Przegląd Sportowy". Wyścig od samego początku stał się jednym z największych wydarzeń sportowych Polski międzywojennej. Tradycja wyścigu została wskrzeszona po II Wojnie Światowej, w roku 1947.

W tym roku Tour de Pologne odbędzie się po raz 71. Nas najbardziej interesuje drugi, warszawski etap wyścigu.

Co się będzie działo w Warszawie? Do stoli kolarze wjadą w poniedziałek 4 sierpnia, podczas drugiego etapu, prowadzącego z Torunia. Wjazd przewidziany jest w godzinach 15:30 – 16:00, a sportowcy wjadą od Starych Babic, po czym przez Warszawską wjadą w Górczewską.

d2ea6dm

Przejazd zaplanowany jest ulicami: Górczewska, Leszno, Okopowa, Al. Solidarności, Plac Bankowy, Marszałkowska (od Królewskiej zachodnią jezdnią pod prąd) Al. Jerozolimskie (pod prąd), Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska. Linia mety znajdować się będzie na Placu Teatralnym. Będzie to 212.1 km etapu.

Kolarzy czeka w Warszawie kilka okrążeń, więc przez pl. Teatralny przejadą aż trzy razy. Po przejechaniu miejsca, w którym będzie meta, kolarze skręcą w Wierzbową, potem pojadą ulicami Focha, Królewską do Marszałkowskiej, następnie Alejami aż do pl. Teatralnego. Zakończenie przewidziano na godzinę 16:30.

PS. MAJKA! MAJKA!

d2ea6dm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ea6dm