Trwa ładowanie...

736 odłowionych zwierząt w Warszawie we wrześniu

Straż miejska wciąż apeluje, aby właściciele psów i kotów skorzystali z możliwości czipowania zwierząt

Share
736 odłowionych zwierząt w Warszawie we wrześniu
d16gmjd

Ponad tysiąc interwencji i 736 odłowionych zwierząt - tak w statystyce Ekopatroli wyglądał wrzesień 2013 roku. Od początku roku strażnicy podjęli ponad 11 tys. interwencji i odłowili blisko 7 tys. zwierząt.

Odłowione zwierzęta to przede wszystkim ssaki oraz ptaki. Straż miejska wciąż apeluje, aby właściciele psów i kotów skorzystali z możliwości czipowania zwierząt. Wszystkie Eko Patrole wyjeżdżające w rejon działań wyposażone są w specjalne czytniki służące do odczytania numeru identyfikacyjnego psa lub kota. Dzięki tym urządzeniom we wrześniu 75 zwierząt trafiło bezpośrednio do właściciela, zamiast do schroniska."Coraz więcej osób korzysta z możliwości bezpłatnego zaczipowania swojego czworonoga. Dzięki temu o 15% więcej psób i kotów (w stosunku do września 2012 r.) trafiło bezpośrednio do swojego właściciela, unikając stresu związanego z pobytem w schronisku" - mówi Piotr Mostowski kierownik Ekopatrolu.

d16gmjd

Odławiane były również gady, takie jak wąż boa, wąż zbożowy, jaszczurki czy żółwie. Zwierzęta przekazywane były także pod opiekę innym wyspecjalizowanym instytucjom, które udzieliły im dalszej pomocy. Do lecznic weterynaryjnych przewieziono 94 zwierzęta, do ogrodu zoologicznego trafiło 175 zwierząt, do schroniska 302. Kiedy zwierzęta dziko żyjące nie wymagały pomocy weterynaryjnej lub też zakończona została ich rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, były wypuszczane do naturalnego środowiska - odnotowano 54 takie przypadki.

d16gmjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16gmjd
d16gmjd