Trwa ładowanie...

8 skazanych, 3 uniewinnionych. Pierwsze wyroki po Marszu Niepodległości

Niektóre na kary bezwględnego pozbawienia wolności

8 skazanych, 3 uniewinnionych. Pierwsze wyroki po Marszu Niepodległości
d1r4xtb
d1r4xtb

*Są pierwsze orzeczenia po burdach w czasie Marszu Niepodległości. Jak dotąd zapadło 11 wyroków, w tym trzy uniewinniające. *Większość spraw rozpatruje Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe, bo to w tej dzielnicy mieści się Stadion Narodowy , gdzie doszło do zadym.

W czwartek zapadło pięć wyroków. Skazano cztery osoby, jedna została uniewinniona - mówi TVN Warszawa Joanna Adamowicz z sekcji prasowej Sądu Okręgowego Warszawa Praga. W środę zapadło zaś 6 wyroków. Sąd wydał 2 wyroki uniewinniające, 2 skazujące po 9 miesięcy miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, 1 pozbawienia wolności na rok i 4 miesiące z zawieszeniem na cztery lata z dozorem kuratora, a także nawiązki na rzecz dwóch pokrzywdzonych funkcjonariuszy i 1 wyrok ograniczenia wolności na 10 miesięcy. 7 wniosków wróciło do prokuratury, a kolejnych 7 zostało odroczonych - dodaje Adamowicz.

We wtorek w czasie Marszu Niepodległości doszło do zamieszek.Chuligani niszczyli barierki przy jezdniach, znaki drogowe, wyrywali kostkę brukową i płyty chodnikowe, rzucali nimi w policjantów.* Według najnowszego bilansu 276 osób doprowadzonych zostało na policję, kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym 51 policjantów oraz 24 osoby cywilne. *Niektóre z zatrzymanych przez policję osób będą odpowiadać za atak na funkcjonariuszy. Zarzuty wobec części z nich mogą być poszerzone o uszkodzenie mienia. Gromadzony jest materiał dowodowy w tej sprawie. Noc w aresztach spędzi część zatrzymanych - na pewno ci, którzy uczestniczyli w bójkach z policjantami.

d1r4xtb
d1r4xtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r4xtb