Trwa ładowanie...

9 sierpnia rusza Masa Powstańcza!

Coroczny przejazd kilku tysięcy rowerzystów, organizowany w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Share
9 sierpnia rusza Masa Powstańcza!
d45y9t1

Happening rowerowy organizowany jest od 2007 roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawską Masę Krytyczną z okazji obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Warszawskiego.

„Masa Powstańcza” to także próba odnalezienia w topografii współczesnej stolicy miejsc związanych z Powstaniem Warszawskim. Rajd rowerowy z udziałem kilku tysięcy osób przejeżdża przez miasto śladami walk powstańczych. Każdego roku pojawia się nowy motyw przewodni – oprawa muzyczna oraz wydarzenia specjalne odbywające się na trasie, zbudowane wokół relacji świadków tamtych wydarzeń.

W tym roku uczestnicy „Masy Powstańczej” pokonają prawie 30-kilometrową trasę przebiegającą przez Wolę, Żoliborz i Śródmieście (mapa przejazdu poniżej). Głównym motywem przejazdu będą historie o warszawiakach i Warszawie z czasu Powstania Warszawskiego . Rowerzyści usłyszą historie o miejscach, gdzie toczyły się walki, ale także o trudach życia cywilów ukrywających się w jeszcze istniejących mieszkaniach, czy w piwnicach zburzonych domów.

d45y9t1

- W tym jubileuszowym roku będziemy podążać szlakiem wyjątkowych postaci, doskonale znanych z przedwojennego życia kulturalnego, naukowego, czy też politycznego. Dzięki opowieściom naszego przewodnika postaramy się przywrócić w pamięci oblicze miejsc, które bezpowrotnie zniknęły z mapy i świadomości Warszawy. – mówi Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Start tegorocznej „Masy Powstańczej” odbędzie się o godz. 17.00, z Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ustawianie peletonu i wydawanie pakietów startowych z logo rozpocznie o godzinie 14:30. W celu wzięcia udziału w rajdzie należy dokonać rejestracji internetowej pod adresem: www.1944.pl/rejestracja lub zapisać się w dniu imprezy, 9 sierpnia, od godz. 14.30 - liczba miejsc ograniczona (ok. 300 miejsc). Przejazd zostanie zabezpieczony jest przez służby medyczne, policję i straż miejską. Oficjalnym partnerem imprezy jest firma OKAM Capital.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d45y9t1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45y9t1
d45y9t1