Trwa ładowanie...

900 000 za naprawę sygnalizacji!

Co drugi dzień w wypadku samochodowym miasto traci maszt sygnalizacji świetlnej

900 000 za naprawę sygnalizacji!
dp4ewd8

Wypadki samochodowe nie ograniczają się tylko do zniszczonych samochodów. Cierpi na tym również infrastruktura drogowa. Statystycznie, co drugi dzień w wyniku zderzenia miasto traci maszt sygnalizacji świetlnej, a przynajmniej dwa razy w miesiącu tzw. szafę sterującą.

Zniszczony element sygnalizacji musi zostać naprawiony w ciągu 72 godzin - należy w tym czasie przywrócić utracony chwilowo poziom bezpieczeństwa. Najłatwiej jest wymienić maszt lub latarnię. O wiele gorzej jest z wymianą szafy sterującej, bowiem ta często jest indywidualnie dobierana na potrzeby konkretnego skrzyżowania. Jest to więc najdroższe urządzenie do wymiany.

Płacić za uszkodzenia musimy my lub nasi ubezpieczyciele - a koszt nie jest mały. Uszkodzenie głośnika sygnału dźwiękowego dla niewidomych to koszt "zaledwie" 180 zł. Za to wymiana szafy sterującej to już suma o wiele poważniejsza - 53.000 zł.

W ubiegłym roku naprawa sygnalizacji świetlnej w wyniku wypadków kosztowała nas blisko 900 000 złotych. Warto to wiedzieć, zanim kolejny raz wjedzie się w maszt z sygnalizatorem.

dp4ewd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp4ewd8