Trwa ładowanie...
d17ce73

Absolwent SGGW znalazł sposób na globalne niedożywienie? "Projekt spodobał się na szczycie G20"

Teraz przed młodym naukowcem kolejne, duże wyzwanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Absolwent SGGW znalazł sposób na globalne niedożywienie? "Projekt spodobał się na szczycie G20"
d17ce73

Piotr Tatarczuk - tegoroczny absolwent SGGW dostał się do ścisłego finału prestiżowego konkursu Global Business Challenge i będzie reprezentować Polskę w Brisbane, w Australii. Finał odbędzie się w listopadzie, a nasz zespół podejmie rywalizację z drużynami z: Afryki Południowej, Indonezji, Indii, Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Zespół Piotra Tatarczuka zaprezentuje swój autorski projekt przed przedstawicielami: organizacji państwowych i pozarządowych, biznesu a także światowymi mediami. Zwycięskie rozwiązanie zostanie potem wprowadzone w życie w krajach, gdzie problem braku pożywienia jest szczególnie dotkliwy. Celem tegorocznej edycji konkursu jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań, w zakresie zwalczania problemu globalnego niedożywienia.

Z tego powodu, może do 2040 roku ucierpieć aż dwa miliardy ludzi na całym świecie. Stąd niezwykle ważne jest, by znaleźć rozwiązanie umożliwiające jak najszerszy dostęp do żywności. Ubiegłoroczna edycja GBC była organizowana w ramach szczytu G20. Piotr Tatarczuk uzyskał wtedy 2. miejsce na 130 drużyn z całego świata. Jego projekt zrobił duże wrażenie, stąd wywalczył awans do ścisłego finału .

d17ce73

Przeczytajcie też: Prace Knaflewskiego w Zamku Ujazdowskim

Podziel się

Podziel się opinią

Share

d17ce73

d17ce73
d17ce73