Trwa ładowanie...

Afera reprywatyzacyjna. Dymisje w stołecznym ratuszu

Na czwartkowej komisji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła dymisję wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka oraz Jacka Wojciechowicza [WIDEO]

Afera reprywatyzacyjna. Dymisje w stołecznym ratuszu
d3rq85y
d3rq85y

Ciąg dalszy afery reprywatyzacyjnej. Na czwartkowej komisji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła dymisję wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka oraz Jacka Wojciechowicza. Na ich miejsca zostali powołani Witold Pahl oraz Michał Olszewski.

- Brak ustawy reprywatyzacyjnej to problem 27 lat - powiedziała w czwartek Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Ci, którzy chcą mojej dymisji, nie chcą wyjaśnienia reprywatyzacji - dodała. Na konferencji był również obecny Grzegorz Schetyna. Szef PO powiedział, że Platforma Obywatelska będzie wspierać prezydent Warszawy, by zlikwidować wszelkie nieprawidłowości w Ratuszu. - Problem reprywatyzacji jest poważniejszy, niż nam się wydawało - oznajmił.* *

Prezydent Warszawy ogłosiła dymisję dotychczasowych wiceprezydentów: Jarosława Jóźwiaka oraz Jacka Wojciechowicza. Na ich miejsca zostali powołani Witold Pahl oraz Michał Olszewski.* *Jacek Wojciechowicz został odwołany za słabe wyniki w inwestycjach, natomiast Jarosław Jóźwiak sam podał się do dymisji w związku z aferą reprywatyzacyjną.

(Fot. Jarosław Jóźwiak/fb)

d3rq85y

Witold Pahl jest polskim prawnikiem i politykiem, posłem na Sejm VI i VII kadencji, członkiem Trybunału Stanu. Michał Olszewski był dotychczas zastępcą prezydenta Warszawy, prowadził w imieniu ratusza min. zadania z zakresu działalności gospodarczej i zezwoleń, koordynowania tworzenia planów i strategii rozwoju miasta.

Jarosław Jóźwiak od 2014 roku odpowiadał min. za Biuro Gospodarki Nieruchomościami.

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y