Trwa ładowanie...

Afera reprywatyzacyjna. Są wnioski o areszt dla 4 zatrzymanych przez CBA

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie około 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy.

Afera reprywatyzacyjna. Są wnioski o areszt dla 4 zatrzymanych przez CBA
d1w350e
d1w350e

Są wnioski prokuratury o areszt tymczasowy na 3 m-ce dla 4 zatrzymanych przez CBA ws. reprywatyzacji w Warszawie.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu: wniosek o areszt dla 4 osób ws. reprywatyzacji w Warszawie

— Wiadomości PR (@Wiadomosci_PR)

Jak już informowaliśmy , CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek rano 5 osób w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Wśród zatrzymanych są m.in. adwokat Robert N. i b. wicedyrektor w stołecznym ratuszu Jakuba R.

d1w350e

Prokuratura Krajowa podała, że CBA poza Robertem N. i Jakubem R. zatrzymała też Wojciecha R. i Alinę D., czyli rodziców byłego urzędnika warszawskiego ratusza, a także Marcina L. Z kolei CBA poinformowała, że wśród zatrzymanych, prócz prawnika i byłego urzędnika, jest także obecny pracownik stołecznego ratusza.

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie około 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy. We wrześniu minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił powołanie zespołów prokuratorskich do tych spraw. Są one w prokuraturach regionalnych we Wrocławiu i Warszawie oraz w Prokuraturze Krajowej.

Śledztwa prowadzone we Wrocławiu dotyczą przede wszystkim nieruchomości przy ulicach Nowogrodzkiej 18, Smolnej 17, Foksal 179, Brackiej 23, Placu Defilad 1 (dawna Chmielna 70), Kazimierzowskiej, Narbutta 60, Puławskiej 141, Schroegera 72 i 74 oraz Książęcej.

d1w350e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w350e