Trwa ładowanie...

Afera reprywatyzacyjna: zatrzymano osiem osób

"Zatrzymani zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty".
Share
Afera reprywatyzacyjna: zatrzymano osiem osób
d4agxqo

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano osiem osób w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy. Z ustaleń śledztwa wynika, że wyrządzili oni Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. Chodzi m.in. o działki przy Pałacu Kultury i Nauki.

"Trwają przeszukania pomieszczeń zatrzymanych, między innymi kancelarii adwokackich. Po ich zakończeniu zatrzymani zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw związanych z reprywatyzacją nieruchomości w centrum Warszawy. Zatrzymane osoby to: znany warszawski adwokat Andrzej M., dwoje adwokatów występujących jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości – Grażyna K.-B. i Tomasz Ż., ojciec i syn zajmujący się skupowaniem roszczeń i praw do stołecznych nieruchomości – Maciej M. i Maksymilian M., dwóch rzeczoznawców majątkowych wpisanych na sądową listę biegłych – Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K." - poinformowała prokuratura.

Usłyszą zarzuty

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze Biura w Warszawie; wszyscy zatrzymani trafią do wrocławskiej prokuratury regionalnej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie i nadzoruje działania CBA. "Tam usłyszą zarzuty. Obecnie nadal trwają czynności w tej sprawie, m.in. przeszukiwane są mieszkania i kancelarie zatrzymanych" - dodał Kaczorek.

d4agxqo

Źródło: PAP

Przeczytaj też: Pod Warszawą żyją wilki. "Zamieszkały tam na stałe"

d4agxqo

Podziel się opinią

Share
d4agxqo
d4agxqo