Trwa ładowanie...

Akcja CBŚP. Narkotyki, broń i kradzieże rowerów. Na Targówku działała zorganizowana grupa przestępcza

Narkotyki, nielegalny handel bronią i amunicją oraz kradzieże markowych rowerów na terenie Europy – to przestępstwa, których dokonywała zorganizowana grupa przestępcza z Targówka. W związku ze sprawą zarzuty usłyszało 19 osób.

Share
Akcja CBŚP. Zlikwidowano grupę przestępczą z Targówka, fot. CBŚP
Akcja CBŚP. Zlikwidowano grupę przestępczą z Targówka, fot. CBŚP
d2tzdk6

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie toczy się postępowanie w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. rozprowadzaniem narkotyków. Sprawcy mieli wprowadzić do obiegu łącznie kilkaset kilogramów takich substancji jak kokaina, amfetamina, MDMA oraz marihuana. Grupa działała na terenie Warszawy i pobliskich miejscowości od 2017 roku.

Warszawa. Narkotyki miały trafić na stołeczny rynek

Sprawa wyszła na jaw na początku tego roku, kiedy służby odkryły magazyn, w którym przechowywane były substancje psychotropowe.

d2tzdk6

Jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji, członkowie grupy mieli także trudnić się nielegalnym handlem bronią i amunicją. Za ich sprawą na czarny rynek trafiło kilkanaście sztuk broni palnej. Na magazyn, w którym przerabiana była broń, funkcjonariusze wpadli w lipcu tego roku. Wtedy także odkryto narkotyki, które miały trafić na rynek warszawski.

Warszawa. Nie tylko narkotyki i broń palna

Okazuje się jednak, że to nie koniec zarzutów. Przestępcy są także podejrzewani o kradzieże markowych rowerów z zagranicy.

Policja zabezpieczyła tabletki warte 500 tysięcy złotych

"W czterech pomieszczeniach gospodarczych na terenie województw mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego znaleziono i odzyskano blisko 250 rowerów pochodzących z kradzieży, do których doszło w Niemczech, Niderlandach i Norwegii. Rowery były oferowane do sprzedaży za pomocą portali internetowych w cenie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 233 tysiące złotych w gotówce oraz cztery samochody, należące do podejrzanych., np. z Norwegii, Niemiec czy Holandii" – podaje Centralne Biuro Śledcze Policji.

d2tzdk6

W związku ze sprawą zarzuty usłyszało już 19 osób, a sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 15 z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2tzdk6

Podziel się opinią

Share
d2tzdk6
d2tzdk6