Trwa ładowanie...

Akcja funkcjonariuszy policji i "ŻW" w warszawskim hotelu [WIDEO]

Był to jeden ze "sprawdzianów" dla funkcjonariuszy przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży oraz szczytem NATO w Warszawie.

Akcja funkcjonariuszy policji i "ŻW" w warszawskim hotelu [WIDEO]
d2vlf7a
d2vlf7a

Stołeczna policja wespół ze specjalnymi jednostkami Żandarmerii Wojskowej, ABW i Biura Ochrony Rządu, ćwiczyła w warszawskim Sofitelu umiejętność poradzenia sobie w kryzysowych sytuacjach zabezpieczania pobytu gości, w czasie trwania imprez masowych. Był to jeden ze "sprawdzianów" dla funkcjonariuszy przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży oraz szczytem NATO w Warszawie.

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji wspólnie z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej i pracownikami hotelu Sofitel Warsaw Victoria odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo gości, ćwiczą sprawność działania w sytuacji zagrożenia, polegającą na wtargnięciu do hotelu osób uzbrojonych w broń palną i materiały wybuchowe.

Bezpieczeństwo ludzi przede wszystkim

Właściwe przygotowanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest kluczowym elementem, by takim sytuacjom zapobiegać, a w sytuacji bezpośredniego zagrożenia należycie reagować. Stąd też Policja wspólnie z innymi służbami cyklicznie sprawdzają swoje umiejętności. W poniedziałek ćwiczyli w położonym w centrum miasta hotelu Sofitel. Ćwiczenia zostały zorganizowane w ramach przygotowań do policyjnego zabezpieczenia dwóch ważnych wydarzeń, które odbędą się w tym roku w naszym kraju: szczytu NATO w Warszawie oraz Światowych Dni Młodzieży. '

- W celu ograniczenia ryzyka do minimum, niezbędna jest szybka, efektywna reakcja na miejscu oraz sprawdzone, przećwiczone procedury zabezpieczające pracowników i gości hotelowych. I temu właśnie służą aktualnie przeprowadzane ćwiczenia – tłumaczy Anna Skalmierska-Woźniak, Dyrektor ds. Zarządzania Ryzykiem, Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Grupy Hotelowej Orbis.

d2vlf7a

Ćwiczenia poprzedziła odprawa, podczas której omówiono warianty działania i przekazano zadania poszczególnym zespołom bojowym. Następnie, już na miejscu, funkcjonariusze i żołnierze wykonywali obowiązujące w takich przypadkach procedury. Sprawne przemieszczanie się w zagrożonym hotelu, udzielanie pierwszej pomocy, zatrzymanie napastników i zabezpieczenie broni oraz materiałów wybuchowych - w tych elementach doskonalili swoje umiejętności policjanci Wydziału Realizacyjnego KSP i żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Weryfikowali również poprawność reagowania pracowników ochrony hotelowej na stwierdzone zagrożenie.

Doskonalenie umiejętności

- W doskonaleniu naszych umiejętności bardzo ważna jest współpraca z różnymi podmiotami. Ćwiczenia, na potrzeby, których hotele udostępniają swoje obiekty, pozwalają na sprawdzenie gotowości do natychmiastowej reakcji, w warunkach najbardziej zbliżonych do możliwych zagrożeń – przypomina asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy komendanta stołecznego Policji

Szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży

Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Warszawie. Udział w nim ma wziąć ponad 2,5 tysiąca delegatów, 1500 dziennikarzy i około 500 ekspertów. Z kolei , Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Szacuje się, że udział w nich może wziąć nawet 2,5 mln uczestników.

d2vlf7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlf7a