Trwa ładowanie...

Akcja "Integracja w metrze". Jak uwrażliwić pasażerów na osoby niepełnosprawne?

Wydarzenie odbędzie się 22 października.

Akcja "Integracja w metrze". Jak uwrażliwić pasażerów na osoby niepełnosprawne?
d21lhop
d21lhop

Głównym przesłaniem akcji jest zwrócenie uwagi na kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych oraz ich ogólną sytuację życiową. Również w zakresie dostępności do podróżowania środkami komunikacji publicznej. Organizatorami są Fundacja Integracja oraz Metro Warszawskie. Właśnie 22 października na stacji Świętokrzyska pojawią się pracownicy Fundacji, którzy będą rozdawać pasażerom unikatową publikację "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością". Zaprezentuje ona, jak właściwie pomagać osobom niepełnosprawnym, unikając przy tym niepotrzebnych wpadek. Wydarzenie potrwa od 8.00 do 17.00.

- Wśród prawie 700 tys. osób, które codziennie korzystają z sieci metra w Warszawie, część stanowią osoby z niepełnosprawnością. Bardzo często nie wiemy, jak zachować się na przykład przy spotkaniu z osobą niewidomą czy też poruszającą się na wózku. Chcemy, aby treści zawarte w publikacji pomogły w kontaktach z osobami, które mogą potrzebować naszego wsparcia – powiedział Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Warto dodać, że ilustracje z tego wydawnictwa będą wyświetlane w wagonach metra oraz na antresoli stacji Świętokrzyska. Dodatkowo, na wszystkie zainteresowane osoby będą oczekiwać tego dnia doradcy socjalni. Udzielą oni fachowych porad m.in. na temat ulg, uprawnień, dofinansowań czy rehabilitacji.

- Metro to jedno z miejsc, które skupia największą liczbę ludzi, którzy nie tylko przemieszczają się za jego pomocą z miejsca na miejsce, ale też uczestniczą w życiu stolicy. To nie tylko wygodny środek transportu , ale też swego rodzaju oś miasta. Metro jest też ważne dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, dla których jest bardzo dobrze dostosowane. Dlatego my tam będziemy, by dotrzeć z informacją zarówno do osób z niepełnosprawnością, jak również do sprawnych pasażerów - powiedział Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.

d21lhop
d21lhop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21lhop