ycipk-2nm0yh

Akcja "Interwencja pasażerska". Przez ulice Warszawy pojedzie niecodzienny tramwaj

Tramwaj "Interwencja pasażerska " to akcja społeczna, która za cel stawia pokazywanie warszawiakom, jak właściwie reagować na akty agresji w przestrzeni publicznej. 22, 23 i 24 czerwca specjalny tramwaj pojedzie ulicami stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaj "Interwencja Pasażerska"
Tramwaj "Interwencja Pasażerska" (Interwencja Pasażerska, Fot: Interwencja Pasażerska)
ycipk-2nm0yh

Podczas przejażdżki pasażerowie będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami na temat bezpieczeństwa w transporcie miejskim, a także skorzystać z biblioteczki antydyskryminacyjnej.

Miłosz Linder jeden z organizatorów akcji tłumaczy, że inicjatywa narodziła się jako nieformalne przedsięwzięcie kilkorga studentów oraz jednego z członków kadry Uniwersytetu Warszawskiego. - Jest obywatelską odpowiedzią na wzrost nieprzyjaznych nastrojów Polaków wobec cudzoziemców wyraźnie widocznych w zeszłorocznych statystykach Prokuratury Krajowej, a także niezależnych badaniach Fundacji im. Stefana Batorego oraz Centrum Badań nad Uprzedzeniami na Uniwersytecie Warszawskim - wyjaśnia Miłosz Linder.

Organizatorzy akcji podkreślają, że projekt ten wśród warszawiaków ma promować kulturę otwartości i szacunku dla innych nacji. Oprócz informacji o niebezpiecznych zajściach w przestrzeni publicznej na swoim profilu organizatorzy dzielą się także rozmowami, które przeprowadzają z mieszkającymi w Warszawie cudzoziemcami.

ycipk-2nm0yh

- Nasze mobilne warsztaty bazować będą na opracowanej w Stanach Zjednoczonych metodzie "Bystander Intervention" stworzonej przez organizację "Hollaback" i adresowanej przede wszystkim do kobiet spotykającymi się z propozycjami i zachowaniami na tle seksualnym w nowojorskim transporcie miejskim - wyjaśniają organizatorzy.

Trasa tramwaju: Centrum 08 - Marszałkowska (pl. Bankowy) - Andersa - Stawki - al. Jana Pawła II (Rondo Radosława) - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Młynarska - al. Solidarności - Towarowa (Rondo Daszyńskiego) - pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Rondo Wiatraczna (powrót) - al. Waszyngtona - Most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - Centrum.

Interwencja Pasażerska
Podziel się
ycipk-2nm0yh

*Zobacz także: Zabił i poćwiartował swoją ofiarę. Teraz usłyszał akt oskarżenia *

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Strefy kibica w Warszawie. Zobacz gdzie można wspólnie świętować Mundial 2018

ycipk-2nm0yh
Polub WawaLove
ycipk-2nm0yh
ycipk-2nm0yh
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2nm0yh