Trwa ładowanie...
d1a8wml

Akcja "Jestem w drodze". Ustąp miejsca kobietom w ciąży

Wiele przyszłych mam często ma trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w komunikacji miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja "Jestem w drodze". Ustąp miejsca kobietom w ciąży
d1a8wml

Godziny szczytu, zatłoczony autobus lub tramwaj. Wszystkie miejsca siedzące dawno zajęte i nikt nie ustępuje miejsca kobiecie w ciąży. Teraz ma się to zmienić. W pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się ulotki promujące akcję „Jestem w drodze”. Jej organizatorem jest fundacja (o tej samej nazwie) założona przez dwie mamy. Każda przyszła mama może od fundacji otrzymać specjalny bezpłatny znaczek, który będzie mogła umieścić w widocznym miejscu w trakcie podróży komunikacją miejską. ZTM gorąco zachęca wszystkich pasażerów do ustępowania miejsca kobietom noszącym ten znaczek.

Wiele przyszłych mam często ma trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w komunikacji miejskiej czy pierwszeństwem w kolejce (w sklepie, aptece, urzędzie, na poczcie, czy u lekarza). Wynika to z faktu, że nie każdy potrafi rozpoznać czy kobieta spodziewa się dziecka. Szczególnie na początku, kiedy ciąża nie jest jeszcze widoczna.

Celem akcji „Jestem w drodze” jest dyskretne i zarazem skuteczne uświadomienie innym, że kobieta zostanie mamą. Dlatego też Fundacja stworzyła bezpłatny znaczek, dzięki któremu ciężarna będzie mogła w prosty i nienarzucający się sposób poinformować otoczenie o swoim stanie. Znaczek to najprostsza forma, która jednocześnie usuwa podstawową barierę – wahanie czy kobieta jest w ciąży.

d1a8wml

Zamów znaczek

By otrzymać znaczek przyszła mama powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie fundacji. Po potwierdzeniu zamówienia, w ciągu kilku dni przesyłka ze znaczkiem dotrze do zamawiającej.

Na podstawie wielu doświadczeń sprawdzono, że ludzie chętnie pomagają kobietom w ciąży, gdy dostaną odpowiedni impuls. Dlatego też rozwiązanie zaproponowane przez Fundację „Jestem w drodze” ma za zadanie usunąć podstawą barierę, jaką jest wahanie otoczenia czy kobieta rzeczywiście spodziewa się dziecka.

Więcej informacji o akcji znajdziecie * tutaj* lub na * profilu fundacji na Facebooku*

d1a8wml

Przeczytaj też: "Życzliwość na drodze". Stwórz drogowy poradnik "savoir vivre"

d1a8wml

Podziel się opinią

Share

d1a8wml

d1a8wml