Trwa ładowanie...
d2ireog

Akcja warszawskiego CBŚP. Współpracownicy grupy "Bukaciaka" zatrzymani

Narkotyki, przemyt i handel bronią. Groźni przestępcy zatrzymani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja warszawskiego CBŚP. Współpracownicy grupy "Bukaciaka" zatrzymani
d2ireog

Ponad 200 kilogramów narkotyków rozprowadziła w Norwegii zorganizowana grupa przestępcza z Mazowsza. Policjanci warszawskiego CBŚP zatrzymali 13 osób odpowiedzialnych za ten proceder.

Do zatrzymań doszło w Warszawie, Kozienicach, Pionkach, Jordanowie i Szczecinie. Jak ustalili policjanci grupa ta działała w latach 2009-2014 w Piasecznie i na południowym Mazowszu. Zajmowała się przede wszystkim przemytem narkotyków z Hiszpanii, Polski, Holandii do Norwegii.

Funkcjonariusze ustalili, że były rozprowadzane m.in. w Kozienicach. Członkowie grupy korzystali również z wytwórni amfetaminy, zlokalizowanych w Małopolsce i na Mazowszu, i sprzedawali amfetaminę, kokainę i ekstazy. Policjanci CBŚP ustalili, że zatrzymani ściśle współpracowali ze zlikwidowaną w 2013 roku grupą "Bukaciaka". Do tego na swoim koncie mają handel bronią i jej posiadanie.

d2ireog

Do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie trafiło w sumie 15 osób (dwie z nich zostały doprowadzone z zakładów karnych). Niektórzy z nich usłyszą zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu narkotyków, obrotu nimi, jak również handlu bronią i jej posiadania.

Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo w stosunku do 12 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Dotychczas w prowadzonym śledztwie zarzuty przedstawiono ponad 110 osobom, z czego blisko 70 zostało tymczasowo aresztowanych.

Źródło: CBŚP

d2ireog

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Zmiany w metrze. Pojawią się nowe bramki

d2ireog

Podziel się opinią

Share
d2ireog
d2ireog