Trwa ładowanie...

Alarmy bombowe w całym kraju. Trwa ewakuacja sądów, izb obrachunkowych oraz urzędów

W samej stolicy odnotowano aż 60 powiadomień o ładunkach wybuchowych w państwowych instytucjach. Do ewakuacji doszło min. w Sądzie Okręgowym i Sądzie Rejonowym w Warszawie.

Alarmy bombowe w całym kraju. Trwa ewakuacja sądów, izb obrachunkowych oraz urzędów
d33qf9j
d33qf9j

Trwa ewakuacja budynków w całej Polsce. Są to głównie sądy, urzędy oraz izby obrachunkowe. Na terenie Warszawy, pierwsza informacja o podłożeniu niebezpiecznych ładunków wpłynęła do Sądu Okręgowego i Rejonowego.

- Na ten moment tylko na obszarze Warszawy i okolic odnotowaliśmy 60 zawiadomień o podłożeniu ładunków wybuchowych. Nic więcej nie możemy potwierdzić - informuje sekcja prasowa Komendy Stołecznej. Również Komenda Główna Policji na razie wstrzymuje się od oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ze względu na prowadzone czynności sprawdzające.

Jak udało nam się dowiedzieć od sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie, w środę po godzinie 10, otrzymano za pośrednictwem poczty elektronicznej wiadomość o podłożeniu ładunków w gmachu Sądu przy Al. Solidarności 127 oraz przy ul. Czerniakowskiej 100. Zarządzono ewakuację: gmach budynku przy Al. Solidarności 127 opuściło 930 pracowników oraz wszystkie inne osoby znajdujące się na jego terenie (około 600 interesantów).

- Budynek został gruntownie sprawdzony, nie wykryto żadnych zagrożeń. O godzinie 13:35 ponownie udostępniono go pracownikom i interesantom. - poinformowała nas Ewa Leszczyńska-Furtak, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie. - Ta sytuacja pozwoliła m.in. na praktyczne sprawdzenie funkcjonowania systemu ewakuacji i jego przeanalizowanie pod kątem ewentualnych korekt - dodaje.

d33qf9j

Ewakuowano również poszczególne gmachy Sądów Rejonowych: budynki przy ul. Marszałkowskiej, gdzie siedzibę mają Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy oraz dla Warszawy Śródmieścia; budynki przy ul Kocjana, gdzie zlokalizowany jest wolski Sąd Rejonowy; Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza oraz w Piasecznie.

Alarmy bombowe odnotowano też w innych województwach, m.in. lubelskim, świętokrzyskim, dolnośląskim, pomorskim i mazowieckim. Informacje o podłożonych bombach trafiły m.in. do Urzędu Skarbowego w Biłgoraju, Izby Obrachunkowej w Lublinie, Urzędu Skarbowego i Sądu Rejonowego w Kraśniku.

Grupa Pokój Adwokacki od początku relacjonuje kolejne ewakuacje z państwowych instytucji.

Alarm bombowy w niemal wszystkich warszawskich sądach.

d33qf9j

— Pokój Adwokacki (@pokoj_adwokacki)

d33qf9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33qf9j