Trwa ładowanie...

Alejami Ujazdowskimi przejdzie wielka defilada Wojska Polskiego

Jedną z atrakcji będzie przelot ponad pięćdziesięciu samolotów i śmigłowców

Alejami Ujazdowskimi przejdzie wielka defilada Wojska Polskiego
d1cqujd
d1cqujd

Trwają przygotowania do Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia - podobnie jak w latach poprzednich - armia zaprezentuje swoje wyposażenie w stolicy. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie defilada w Alejach Ujazdowskich.

Pokaz jak zwykle rozpoczną pododdziały piesze z Batalionu Reprezentacyjnego i z innych jednostek z całego kraju. W przemarszu wezmą również udział żołnierze z państw bałtyckich, a także z Niemiec, Rumunii i Ukrainy oraz z Kanady i USA.

W defiladzie zaprezentują się też oddziały zmechanizowane. W sumie w marszu zobaczymy 150 różnego rodzaju pojazdów, w tym czołgi i transportery opancerzone, a także sprzęt przeciwlotniczy i artyleryjski. W przemarszu wezmą także udział oddziały utworzone z członków organizacji proobronnych.

Dopełnieniem defilady będzie przelot ponad pięćdziesięciu samolotów i śmigłowców. Bezpośrednio po defiladzie na Agrykoli rozpocznie się Festyn Żołnierski, który potrwa do wieczora. Jego częścią będzie prezentacja pojazdów, które brały udział w defiladzie. Każdy będzie mógł z bliska zobaczyć, jak wyglądają polskie czołgi Leopard i amerykańskie Abramsy.

Miłośnicy militariów będą mogli porozmawiać z żołnierzami obsługującymi armatohaubice Dana i wyrzutnie rakietowe Langusta oraz przeciwlotnicze rakietowe wozy bojowe Osa. Na Agrykoli będą również prezentowane radary, trały i wozy minowania Kroton oraz bezzałogowce, które są na wyposażeniu polskiej armii.

d1cqujd

W ramach obchodów święta Wojska Polskiego oraz 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej swoje podwoje dla zwiedzających otworzy też Muzeum Wojska Polskiego. Festyny i wojskowe pikniki będą również w innych miastach Polski.

d1cqujd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqujd