Trwa ładowanie...

Alert RCB w związku z awarią w oczyszczalni ścieków "Czajka"

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert w związku z awarią układu przesyłowego ścieków "Czajka" na terenie Warszawy. Alert obowiązuje w częściach województwów mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

Share
Alert RCB w związku z awarią w oczyszczalni ścieków "Czajka"Źródło: PAP
d1nvn98

Alert RCB obowiązuje w powiatach: warszawskim zachodnim, legionowskim, nowodworskim, płońskim, sochaczewskim, płockim, włocławskim, lipnowskim oraz w Płocku, Włocławku i Warszawie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o unikanie kąpieli i sportów wodnych. Ostrzega również przed używaniem do mycia wody z rzeki.

Wcześniej ostrzeżenie wydał Główny Inspektor Sanitarny. "Uwaga! Główny Inspektor Sanitarny apeluje: w Wiśle, od Warszawy w stronę Gdańska, unikaj kąpieli i sportów wodnych. Nie używaj do mycia wody z rzeki" - cytuje RCB ostrzeżenie GIS.

"Czajka". Co się stało?

29 sierpnia po południu doszło do awarii rury przesyłowej w oczyszczalni ścieków "Czajka". To dokładnie rok i jeden dzień od ostatniego wielkiego uszkodzenia kolektora, kiedy to nieczystości trafiły do rzeki.

d1nvn98

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego w związku z kolejną już awarią należy wymienić tym razem cały stary odcinek rur. Chodzi tutaj o blisko kilometrowy odcinek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1nvn98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nvn98
d1nvn98