Trwa ładowanie...

„Ależ ja nie robię nic nadzwyczajnego...”. "Zwykli-niezwykli" bohaterowie

Tegoroczny plebiscyt honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP, Andrzeja Dudy – Agata Kornhauser-Duda.

„Ależ ja nie robię nic nadzwyczajnego...”. "Zwykli-niezwykli" bohaterowie
d2rs0xa
d2rs0xa

Już po raz 13., w ramach plebiscytu „Serce dla Zwierząt” nagrodzona zostanie osoba, która z potrzeby serca, bezinteresownie pomaga zwierzętom. Ideą konkursu jest uhonorowanie ludzi, którzy skromnie, bez rozgłosu niosą pomoc i przyczyniają się do poprawy losu zwierząt. Uroczysty finał plebiscytu odbędzie się 16 czerwca w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się m.in. wokalista Dawid Podsiadło oraz aktorka Olga Frycz.

- Ależ ja nie robię nic nadzwyczajnego... - są to najczęściej wypowiadane słowa przez nominowanych. Ideą wyjątkowego plebiscytu „Serce dla Zwierząt” jest uhonorowanie osób, które z potrzeby serca, skromnie i bez rozgłosu przyczyniają się do poprawiania losu zwierząt. Dlatego nominacje trafiają nie tylko do powszechnie znanych, lecz także do tych, którzy po prostu kochają i wspierają zwierzęta.

Kandydatów konkursu wybiera redakcja portalu psy.pl w oparciu o anonimowe rekomendacje, dlatego nominacja jest nie tylko uznaniem za zasługi w pomocy zwierzętom, ale także dużym zaskoczeniem dla samych wybranych. W tym roku, wśród ośmiu kandydatów znaleźli się m.in.: piosenkarz, adwokat, policjant, czy też osoby prowadzące domy tymczasowe dla zwierząt.

Schronisko „Na Paluchu”

Jedną z nominowanych jest Olga Frycz, która była jurorką programu „Przygarnij mnie”, w którym to uczestnicy adoptowali psy miedzy innymi ze schroniska „Na Paluchu”. Zwierzaki z warszawskiego przytuliska wciąż czekają na adopcję do nowych, kochających ich rodzin. Pomimo tego, że w ostatnich latach liczba psów i kotów mieszkających w schronisku zmniejszyła się aż o 1300, zachęcamy ludzi dobrej woli, by przygarniali pod swój dach kochające zwierzaki.

d2rs0xa

Obecnie przebywa tam 860 zwierząt. W stosunku do grudnia 2014 roku liczba czworonogów zmniejszył się aż o 539. Wówczas przebywało tam niespełna 1400 psów i kotów. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie (ul. Paluch 2) na stałe zatrudnia 26 opiekunów zwierząt. Działania jednostki wspiera również grupa 180 wolontariuszy, którzy zapewniają regularne spacery i należytą opiekę każdemu z mieszkańców schroniska. W ubiegłym roku w schronisku wykonano szereg remontów, zakupiono sprzęt do szpitala ogólnego oraz zwiększono do pięciu liczbę wybiegów.

Podaruj swój głos dla „przyjaciół zwierząt”

Informacje o kandydatach dostępne są na stronie: www.sercedlazwierząt.pl. Głos w plebiscycie oddać może każda osoba pełnoletnia, która do 11 czerwca wyśle SMS na swojego kandydata lub zagłosuje na stronie internetowej plebiscytu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 16 czerwca w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

Tegoroczny plebiscyt honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP, Andrzeja Dudy – Agata Kornhauser-Duda. Po raz pierwszy także, partnerem konkursu została firma Zelmer, która jest fundatorem nagród.

d2rs0xa
d2rs0xa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rs0xa