Ambulans, food truck, a nawet limuzyna. Strażnicy usunęli w 2015 ponad 2,2 tys. wraków

Na jednym z wraków umieszczono... reklamę skupu wraków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambulans, food truck, a nawet limuzyna. Strażnicy usunęli w 2015 ponad 2,2 tys. wraków

Uszkodzona limuzyna, porzucona wołga, zapomniany autobus, czy kamper wypełniony odpadami, który podróż z Niemiec zakończył pod wiaduktem – m.in. w takich sytuacjach interweniowali w ubiegłym roku strażnicy miejscy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, środowisko naturalne i estetykę miasta. Efekt działań – 2253 „wraki" usunięte z ulic stolicy.
 
Niewątpliwie stanowią zagrożenie zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Ponadto negatywnie wpływają na estetykę miasta i blokują miejsca parkingowe. Strażnicy miejscy przeprowadzili w 2015 ponad 3,6 tys. interwencji. Usuwano limuzyny, holowniki, zapomniany autobus, czy spalonego fiata, którego zresztą skradziono trzy miesiące wcześniej.

Największy wzrost (o 13%) liczby rejestrowanych nowych spraw odnotowano na terenie działania VII OT , czyli na terenie dzielnic Praga Południe, Rembertów, Wesoła i Wawer. W sumie  usunięto aż 2253 „wraków" z ulic miasta. Strażnicy podkreślają, że rekordowy był październik -  usunięto wówczas ich aż 238.

Blokuje? Przechodzi na własność gminy

W 1069 przypadkach, kiedy „wraki" stanowiły zagrożenie, strażnicy miejscy bezzwłocznie wydawali dyspozycję usunięcia pojazdu na parking strzeżony. W 1184 kolejnych przypadkach, gdy „wrak" nie stanowił zagrożenia, działania strażników zmobilizowały właścicieli pojazdów do ich usunięcia na własny koszt lub doprowadzenia go do stanu użytkowego. Niektóre z nich miały przyczepione reklamy. Jak informują strażnicy, Na jednym z wraków umieszczono... reklamę skupu wraków.

Warto dodać, że informacje np. o zepsutym samochodzie, który blokuje miejsce parkingowe przez dłuższy czas przekazywane są Zarządowi Dróg Miejskich . Ten powiadamia właściciela o umieszczeniu pojazdu na parkingu strzeżonym. Jeśli właściciel po upływie sześciu miesięcy  nie odbierze pojazdu, przechodzi on na własność gminy.

Przeczytajcie też:  Restauracje przyjazne psom? Nie wszyscy są na "tak"

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.