Trwa ładowanie...

Amerykanin wstrząśnięty historią Warszawy. "Mój Boże. Daje to do myślenia" (WIDEO)

Ryan szukał miejsc, które wciąż noszą blizny walk.

Share
Amerykanin wstrząśnięty historią Warszawy. "Mój Boże. Daje to do myślenia" (WIDEO)
d2kuqgj

Warszawa ma dwa oblicza. To historyczne, refleksyjne, spokojne współgra z szumem wielkiego miasta, które często narzuca mieszkańcom szybkie tempo życia. Bardzo łatwo się w nim zatracić, zupełnie zapominając o innej Warszawie - tej, która się nie narzuca, ale po cichu funkcjonuje tuż obok nas. Wówczas warto posłuchać ludzi, którzy dopiero poznają tragiczną historię miasta. Mogą przypomnieć o tym, jakie wartości skrywają jego mury.

Takim człowiekiem jest Ryan Socash, prowadzący kanał Kult America, na którym opowiada o krajach słowiańskich. W zeszłym miesiącu odwiedził Warszawę. Szukał tu miejsc wciąż noszących blizny po drugiej wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim. - Być może jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w Warszawie jest to, że blizny bitwy pozostały nietknięte w wielu miejscach - czytamy pod filmem opublikowanym przez Ryana. - Mój Boże. Daje to do myślenia. To przytłaczające, być tutaj siedemdziesiąt lat po tym jak to miejsce zostało zbombardowane – mówił oglądając zbombardowaną wieżę ciśnień. - Nie chcę nawet myśleć, co czuli ludzie, którzy byli tego świadkami. To bestialstwo w najczystszej formie. Widzieć to na własne oczy i być w środku takiego miejsca, jest czymś, co uczy pokory – dodał.

Idąc ulicami Warszawy, warto na chwilę zwolnić kroku i rozejrzeć się za takimi miejscami. Zobaczcie które z nich odnalazł Ryan.

d2kuqgj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kuqgj
d2kuqgj