Trwa ładowanie...

Amerykański dyplomata jeździ Maluchem po Warszawie

"Prawie codziennie ktoś na mnie trąbi i krzyczy, że mam superauto" - mówi Gedacht.

Amerykański dyplomata jeździ Maluchem po Warszawie
d36z8cu
d36z8cu

Fiat 126p nadal ma swoich fanów. Należy do nich również zastępca konsula generalnego w Ambasadzie USA w Warszawie - Daniel Gedacht. Choć na co dzień jest dyplomatą, ma do siebie dystans i nie wstydzi się jeździć Maluchem po warszawskich ulicach - informuje RDC.

Daniel Gedacht szukał samochodu, którym będzie mógł jeździć do pracy. Do wyboru miał drogie i luksusowe auta, ale postanowił kupić Fiata 126 P, popularnego Malucha. Do kupienia tego samochodu namówiła go żona, bo chciała mieć coś związanego z Polską. - Jesteśmy w Polsce, a maluch ma polskiego ducha - powiedział Gedacht.

Sentyment

Urzędnik opowiedział, że na ulicach spotyka się z dużą sympatią. - Prawie codziennie ktoś na mnie trąbi i krzyczy, że mam superauto - powiedział Gedacht. - Jak kieruję sam, to nie ma problemu. Z jednym pasażerem jest OK, nawet wygodnie. Teraz brakuje klimatyzacji, więc czasami jest trochę niewygodnie, ale otwieram okna i mam świeże powietrze - opowiadał o swoim Fiacie.

Ten samochód to polska historia

Znajomi Daniela Gedachta niepoważnie traktowali wybór samochodu. - Wszyscy są ciekawi, zastanawiają się dlaczego. Tłumaczę im wtedy, że ten samochód to polska historia - powiedział.

d36z8cu

Źródło: (rdc/dziendobrytvn/YT)

d36z8cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36z8cu