Trwa ładowanie...
dl0q88h

Anja Rubik w proteście przed Sejmem. Broniła edukacji seksualnej

W środę 16 października odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy dot. kary więzienia za edukację seksualną małoletnich. Anja Rubik - modelka oraz działaczka społeczna - przekonywała przed Sejmem, że rząd walczy z "wymyślonym widmem", a prawdziwymi ofiarami są "niewinne i przerażone dzieciaki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anja Rubik przed Sejmem podczas protestu przeciwko karze więzienia za edukację seksualną nieletnich
Anja Rubik przed Sejmem podczas protestu przeciwko karze więzienia za edukację seksualną nieletnich (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dl0q88h

Przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii" obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego został skierowany do dalszych prac. Teraz analizować go będzie komisja. Argumentem za potrzebą nowelizacji jest - jak przekonują autorzy projektu - "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją".

Jednak przeciwnicy tej inicjatywy twierdzą, że za oficjalnym uzasadnieniem kryje się zupełnie inna intencja. Ich zdaniem chodzi głównie o zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej pod groźbą pozbawienia wolności. Na znak protestu, w momencie obradowania Sejmu nad tym projektem, przed gmachem parlamentu na Wiejskiej zgromadzili się demonstranci z hasłem "Jesień średniowiecza" na transparentach.

Anja Rubik o edukacji seksualnej przed Sejmem

Jak podaje tvn24.pl, jedną z wspierających protest była Anja Rubik, modelka i autorka książki "#sexedpl", dotyczącej edukacji seksualnej i kwestii związanych ze sferą erotyczną u młodych. W emocjonalnym wystąpieniu zaznaczyła, że "żadna władza polityczna nie może odebrać prawa do edukacji, prawa do tego, by dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo". Dodała też, że "edukacja seksualna nie jest deprawacją", jest nią za to "pozbawienie młodych ludzi informacji i wiedzy na temat ich ciała, emocji, miłości, seksualności" - przekonywała ze sceny.

dl0q88h

Swoje rozgoryczenie motywowała troską o kobiety, które są ofiarami przemocy lub traumy, a które obecna władza skazuje na taki los. Rubik stwierdziła też, że "rząd, który walczy z wymyślonym widmem edukacji seksualnej, tak naprawdę prowadzi wojnę z niewinnymi i przerażonymi dzieciakami".

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz wideo: Szum wokół edukacji seksualnej w Sejmie. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

dl0q88h

Podziel się opinią

Share
dl0q88h
dl0q88h