Anna Streżyńska prezydentem Warszawy? Kaczyński: "Słyszałem, że chciałaby kandydować"

Kolejne nazwisko na prezydenckiej giełdzie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Streżyńska prezydentem Warszawy? Kaczyński: "Słyszałem, że chciałaby kandydować"

Słyszałem, że pani Streżyńska chciałaby kandydować na prezydenta Warszawy. Czy siedząc okrakiem na barykadzie odniesie sukces, nie jestem pewien - powiedział wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem wPolityce. Chodzi o obecną minister cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło.

Pytany o sprawę Karol Matys, rzecznik ministerstwa odpowiada dość enigmatycznie: - Są takie informacje, ale to są informacje, które "krążą po mieście" i średnio mają coś wspólnego z rzeczywistością. Zresztą pani minister ma tyle na głowie, że jest zbyt wcześnie, by odpowiadać na takie pytania - mówi WawaLove.

Nazwisko minister pojawiało się już **na giełdzie kandydatów** startujących na urząd prezydenta Warszawy. Wymieniano je wśród osób branych pod uwagę, ale raczej nie mających większych szans. Obok Streżyńskiej mówiono tez o pośle Piotrze Liroyu-Marcu, Piotrze Guziale (kandydat niezależny) i Jakubie Stefaniaku (PSL).

Dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego pytany o szanse takich kandydatów jak Streżyńska, w rozmowie z Wyborczą mówił niedawno, że nie wierzy w takie kandydatury „technokratyczne”. - Kandydata spoza żelaznego elektoratu wystawia się wtedy, gdy zwycięstwo jest realne. W przypadku PiS, gdy chodzi o prezydenturę Nowego Sącza czy, powiedzmy, Radomia. Raczej nie w Warszawie – dodał.

Polska Razem, którą reprezentuje Anna Strezyńska, wraz z PiS i Solidarną Polską weszła po wyborach w skład koalicji rządowej. Streżyńska została nowym ministrem cyfryzacji. Ostatnio jest krytykowana przez polityków PiS za "niewygodne" wypowiedzi pod adresem rządu. Mówi się też o jej konflikcie z ministrem Macierewiczem. - Jeśli pani minister nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, że jest jedną z twarzy tego rządu - stwierdziła wczoraj w Radiu Zet rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Streżyńska to urodzona w Warszawie doświadczona urzędniczka państwowa. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW. W latach 2006–2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, od 2015 minister cyfryzacji w rządzie PiS.

**Wybory na urząd prezydenta Warszawy** odbędą się w 2018 roku.

Przeczytajcie też:  Orlen Warsaw Marathon sparaliżował miasto. Mieszkańcy chcą go przenieść poza stolicę

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.