Trwa ładowanie...

Antysemityzm na UW? Student obraził Żydów

Dyskusja wywiązała się w mediach społecznościowych.

Antysemityzm na UW? Student obraził Żydów
d13pg4d
d13pg4d

"Bolszewicy" i "Młoda żydokomuna" - to tylko kilka inwektyw, jakie pod adresem Żydów i innych studentów kierował jeden ze studentów historii Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystko miało związek z organizacją na uczelni Chanuki.

Cała sytuacja rozegrała się na facebookowej grupie Instytutu Judaistyki. Studenci historii i kultury Żydów postanowili zorganizować we wtorek Chanukę. W poniedziałek zaprosili na to wydarzenie inne osoby. Wówczas pod postem pojawił się komentarz jednego ze studentów instytutu historii i działacza Ruchu Narodowego oraz Młodzieży Wszechpolskiej , który zapytał "A to uniwersytet może być miejscem propagowania religii/ideologii?". Następnie dodał, że to "Propagowanie zbrodniczych ideologii", a w judaizmie "jest rasizm, ksenofobia, nienawiść".

Później dyskusja przeniosła się na Twittera. Tam ten sam student zaczął publikować wpisy: "Judaistyka UW pisze na mnie donos. Stoją za nim jeden bolszewik, działacze Razem i judaiści. Młoda żydokomuna".

Jak informuje Gazeta Wyborcza, studenci judaistyki postanowili napisać pismo w tej sprawie do dyrektora instytutu. Opisano w nim całą sytuację: "Już wcześniej słyszeliśmy ze strony studentów historii różne krzywdzące komentarze na nasz temat. Często odczuwaliśmy wykluczenie ze społeczności Instytutu lub traktowanie nas jako studentów gorszej kategorii, lecz tym razem nie możemy milczeć" - napisali.

d13pg4d

Studenci obawiają się, że antysemickie komentarze mogą powrócić, dlatego czekają na reakcję uczelni w tej sprawie. Biuro prasowe UW zapowiada, że cała sytuacja jest wyjaśniana.

Źródło: FB/Gazeta Wyborcza/Wawalove

(Oprac: MO)

d13pg4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13pg4d