Trwa ładowanie...
d33rzf5

Antysemityzm na UW? Student obraził Żydów

Dyskusja wywiązała się w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antysemityzm na UW? Student obraził Żydów
d33rzf5

"Bolszewicy" i "Młoda żydokomuna" - to tylko kilka inwektyw, jakie pod adresem Żydów i innych studentów kierował jeden ze studentów historii Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystko miało związek z organizacją na uczelni Chanuki.

Cała sytuacja rozegrała się na facebookowej grupie Instytutu Judaistyki. Studenci historii i kultury Żydów postanowili zorganizować we wtorek Chanukę. W poniedziałek zaprosili na to wydarzenie inne osoby. Wówczas pod postem pojawił się komentarz jednego ze studentów instytutu historii i działacza Ruchu Narodowego oraz Młodzieży Wszechpolskiej , który zapytał "A to uniwersytet może być miejscem propagowania religii/ideologii?". Następnie dodał, że to "Propagowanie zbrodniczych ideologii", a w judaizmie "jest rasizm, ksenofobia, nienawiść".

Podziel się

Później dyskusja przeniosła się na Twittera. Tam ten sam student zaczął publikować wpisy: "Judaistyka UW pisze na mnie donos. Stoją za nim jeden bolszewik, działacze Razem i judaiści. Młoda żydokomuna".

d33rzf5

Jak informuje Gazeta Wyborcza, studenci judaistyki postanowili napisać pismo w tej sprawie do dyrektora instytutu. Opisano w nim całą sytuację: "Już wcześniej słyszeliśmy ze strony studentów historii różne krzywdzące komentarze na nasz temat. Często odczuwaliśmy wykluczenie ze społeczności Instytutu lub traktowanie nas jako studentów gorszej kategorii, lecz tym razem nie możemy milczeć" - napisali.

Studenci obawiają się, że antysemickie komentarze mogą powrócić, dlatego czekają na reakcję uczelni w tej sprawie. Biuro prasowe UW zapowiada, że cała sytuacja jest wyjaśniana.

Źródło: FB/Gazeta Wyborcza/Wawalove

(Oprac: MO)

d33rzf5

Przeczytaj też: 150 osób przybyło z Kazachstanu do Warszawy. "Bardzo jestem szczęśliwa, że jesteśmy dzisiaj na tej polskiej ziemi"

Podziel się
d33rzf5

Podziel się opinią

Share

d33rzf5

d33rzf5