Trwa ładowanie...

Apel Pamięci zamiast Apelu Poległych. Jest decyzja w sprawie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego

Szef MON rozmawiał dziś z kombatantami w Centrum Weterana w Warszawie. Do tej pory trwał spór o to jak ma wyglądać Apel Poległych podczas uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Apel Pamięci zamiast Apelu Poległych. Jest decyzja w sprawie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego
d17v1mo
d17v1mo

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się w poniedziałek, o godzinie 10.00, z przedstawicielami powstańców warszawskich. Rozmowy odbyły się w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i wzięli w nich udział także przedstawiciele Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uczestnicy walk o stolicę w wysłanym kilka dni temu piśmie do resortu poprosili, żeby w trakcie uroczystości nie był odczytywany tak zwany apel smoleński. Minister wydał bowiem zarządzenie, by w czasie wszystkich uroczystości państwowych z asystą wojskową, gdy będzie odczytywany apel, wspominać również ofiary katastrofy smoleńskiej.

W rozpoczęło się spotkanie z kombatantami w spr.obchodów rocznicy Pow.Warszawskiego

— Ministerstwo Obrony (@MONGOVPL)

d17v1mo

Stołeczny ratusz i kombatanci są jednak zdania, że tych dwóch spraw nie powinno się łączyć. Po liście powstańców kierownictwo MON zaprosiło ich na spotkanie. Kombatanci utrzymują jednak, że żadna rozmowa ich stanowiska nie zmieni.

Jak poinformował na konferencji prasowej Antoni Macierewicz, podpisany został wspólny tekst apelu pamięci na uroczystościach pamięci.

- W apelu zostanie przywołana pamięć o Lechu Kaczyńskim i o tych, którzy zadbali o to, by Powstanie przeszło do narodowej spuścizny - poinformował szef MON.

Treść apelu zostanie opublikowana na stronie MON.

d17v1mo
d17v1mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17v1mo