Trwa ładowanie...

Aplikacje dla Veturilo

Mieszkańcy Warszawy pytają o możliwość korzystania z mobilnych aplikacji do wypożyczania rowerów - mamy odpowiedź

Aplikacje dla Veturilo
d3c695y
d3c695y

Użytkownicy telefonów z systemem Android i iOS korzystali w ubiegłym roku z aplikacji skanujących kody QR, które umożliwiały wypożyczanie rowerów bez konieczności podchodzenia do terminalu. Wdrożenie takiej aplikacji nie było wymagane przez ZTM na etapie ogłaszania przetargu. Operator systemu – firma Nextbike udostępniła ją jako „bonus”. Aplikacja wciąż działa. Jednak przy jej pomocy można wypożyczyć rower, który jest przypięty tylko linką z zamkiem szyfrowym.

Aplikacja nie ma możliwości „uwolnienia” jednośladu z elektrycznej blokady. Wypożyczenie roweru przypiętego do elektrozamka jest możliwe tylko w terminalu, co jest naprawdę bardzo proste. Nie trzeba odpinać roweru poprzez otwieranie zamka szyfrowego. A po zakończonej podróży wystarczy taki rower wstawić do elektrozamka. Nie trzeba go dodatkowo przypinać linką.

Przy okazji ZTM przypomina, że aby wypożyczyć rowery, użytkownik systemu musi mieć aktywne konto. Żeby konto było aktywne musi spełnić jeden z dwóch warunków. Albo mieć na nim – minimum 10 zł brutto, albo jako formę płatności zdefiniować opłaty za pomocą karty płatniczej z możliwością jej automatycznego obciążania opłatami za korzystanie z rowerów.

W razie problemów warto zadzwonić na +48 22 244 13 13 lub +48 22 382 13 12 - tam uzyskamy pomoc.

Pierwszego dnia nowego sezonu rowerów miejskich w Warszawie, mieszkańcy wypożyczyli rowery ponad 2 000 razy. Ponad 600 osób zrobiło to po raz pierwszy!

d3c695y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c695y