Trwa ładowanie...
d30zigu

"Archi.TEKTURKI". Trójwymiarowa książka o dziedzictwie warszawskiej architektury

Premiera książki o warszawskich budynkach połączona z fajną, rodzinną imprezą
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Archi.TEKTURKI". Trójwymiarowa książka o dziedzictwie warszawskiej architektury
d30zigu

Już w najbliższą niedzielę, 31 maja, o godz. 16:00 w Służewskim Domu Kultury odbędzie się premiera trójwymiarowej książki, wykonanej technologii pop-up. Oprócz makiet 3D i opisów zwierających fascynujące historie warszawskich budynków, książka zawiera również barwne ilustracje, dzięki którym może być kierowana również do dzieci.

Książkę "Archi.TEKTURKI. Warszawskie budynki 1945 – 2014” przygotował Instytut Stefana Starzyńskiego, czyli oddział Muzeum Powstania Warszawskiego . Nad wydawnictwem czuwał warszawski oddziału Stowarzyszenia Architektów.

Podczas premiery, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, spotkać będzie można twórców*książki.* Na spotkaniu w SDK opowiedzą oni o wydawnictwie, zdradzą skąd został zaczerpnięty pomysł na jej powstanie, ile czasu trwały prace nad publikacją i na czym polega idea form przestrzennych zawartych w książce. Zdradzonych zostanie również kilka tajemnic produkcyjnych, poznać tez można będzie historię samych budynków.

d30zigu

Przygotowano też dodatkowe atrakcje, które z całą pewnością zainteresują naszych najmłodszych gości. Jedną z nich, będzie pokaz możliwości technicznych najnowocześniejszych drukarek. Uczestnicy wydarzenia będą mogli sami zaprojektować i wydrukować na miejscu wybrane symbole architektoniczne Warszawy w postaci trójwymiarowych foremek do ciasta.

Odbędą się również zajęcia plastyczne, na których dzieci, zgodnie z wytycznymi architektonicznymi zaczerpniętymi z prezentowanych slajdów, zbudują nowoczesne, kolorowe miasto. Wykorzystają do tego folię, tekturę, kartony, pudła, pudełka z recyklingu i inne. Z papieru, powstanie niepowtarzalne wielkoformatowe dzieło.

Wszyscy chętni będą mieli możliwość wykonania w technice sitodruku wyjątkowego nadruku - wzoru przygotowanego specjalnie na tę okazję. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie koncert projektu Jerz Igor.

W budynku SDK pojawi się również dział z wydawnictwami Muzeum Powstania Warszawskiego; dział z produktami Ringo, czyli starannie zaprojektowanymi składanymi zabawkami dla dzieci z kartonu i papieru czy też dział z produktami unikalnej na skalę europejską drukarni, w której powstawały "Archi.Tekturki"

d30zigu

"Archi.TEKTURKI - powojenne budynki warszawskie"
31 maja, godz. 16.00
Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

Przeczytajcie też: Ponad 8 mln na warszawskie zabytki

d30zigu

Podziel się opinią

Share
d30zigu
d30zigu