Trwa ładowanie...
dj6b3r0

Arcydzieła z odzysku, najnowsza wystawa w Pałacu Kultury i Nauki

Galeria Stalowych Figur to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arcydzieła z odzysku, najnowsza wystawa w Pałacu Kultury i Nauki
dj6b3r0

Już od dziś, przez całe lato, w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę Stalowych Figur. Ten unikalny na światową skalę projekt to galeria kilkudziesięciu dzieł sztuki, które powstały ze stalowego złomu. Efekt kilkuletniej pracy blisko pięćdziesięciu artystów-rzeźbiarzy z całego globu jest oszałamiający.

Autoroboty, Steel Man czy Łowca na skupie złomu? Galeria Stalowych Figurto niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Recykling to nic innego, jak tchnienie nowego ducha w stare przedmioty. Figury stalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest „Jose” Mariusz Olejnik. Skupując przez lata złom stalowy, Mariusz Olejnik dostrzegł w zużytym materiale niezwykły potencjał, którego uwolnienie wymagało ogromnej pracy organizacyjnej, technologicznej i kreatywnej.

Przez pięć lat szukał rzemieślników i twórców, którzy potrafiliby zrealizować jego niezwykłą wizję. Dzisiaj na jego zlecenie pracuje kilkudziesięciu rzemieślników na całym świecie, którzy pod jego dyktando ożywiają na swój sposób stalowy złom. Galeria Figur Stalowych powstała ogromnym nakładem czasu i środków finansowych, ale efekt zdumiewa. Na wystawie można zobaczyć dziesiątki poruszających naszą wyobraźnię stalowych postaci, misternie wykonanych z tysięcy elementów (m.in. postać Stalowego Człowieka wykonanego z ponad 38 tys. zespawanych ze sobą nakrętek) oraz całą gamę modeli motocykli i samochodów, wykonanych w skali 1:1, o których marzą nie tylko fani motoryzacji. Można je dotknąć, wsiąść do nich i poczuć się jak w hollywoodzkim filmie fantasy.

Galeria Figur Stalowych jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 9.00-20.00

dj6b3r0

Warszawa, Plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki (główne wejście od ul. Marszałkowskiej), Sala Marmurowa.

Ceny biletów na wystawę: 19 PLN ulgowy; studenci i seniorzy 25 PLN, normalny 35 PLN, rodzinny 2+3 100 PLN. Bezpłatnie wpuszczane są dzieci do lat 3 oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Informacja prasowa

dj6b3r0

Podziel się opinią

Share
dj6b3r0
dj6b3r0