Trwa ładowanie...
policja

Arsenał broni w Otwocku i Józefowie. Areszt dla 36-latka [ZDJĘCIA]

Broń, amunicja i materiały wybuchowe w Otwocku i Józefowie. Policjanci i antyterroryści przejęli cały skład przytrzymywany nielegalnie na prywatnych posesjach. Zatrzymano również jednego mężczyznę, który trafił do aresztu.

Share
Arsenał broni w Otwocku i Józefowie. Areszt dla 36-latka [ZDJĘCIA]
Źródło: policja.waw.pl, fot: Policja
d47l9wk

Nad sprawą arsenału broni pod Warszawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego i z pionu prewencji z Otwocka. Wspomagali ich pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, biegli z zakresu broni i amunicji oraz policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP i strażacy.

Służby ustaliły, że broń i amunicja są na terenie prywatnej posesji w Otwocku, którą skontrolowały. W kilku pomieszczeniach domu znaleziono pojedyncze jednostki broni krótkiej oraz długiej, amunicję i substancje, które okazały się materiałami wybuchowymi.

Następnie funkcjonariusze z Otwocka, CBŚP i antyterroryści dotarli na prywatną działkę w Józefowie, gdzie odkryli zakopany w ziemi arsenał, a w nim: broń, amunicję, materiały i urządzenia wybuchowe oraz granaty.

d47l9wk

Zobacz też: Robert Biedroń ostro o geście Joanny Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

Otwock i Józefów. Broń, amunicja i materiały wybuchowe na prywatnych posesjach

Część przejętej broni na terenie Otwocka i Józefowa była przetrzymywana w metalowych sejfach. Dlatego policjanci zwrócili się z prośbą o wsparcie do straży pożarnej. Oni otwierali i sprawdzali sejfy. Jeden z metalowych pojemników musiał zostać zdetonowany na poligonie.

Służby opublikowały również film z całej akcji.

W momencie rozbrajania i otwierania sejfów konieczna była ewakuacja mieszkańców okolicznych domów i odpowiedniego zabezpieczenia terenu. Dlatego policja współpracowała z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miasta w Otwocku.

Źródło: policja.waw.pl

Otwock i Józefów. Zarzuty i areszt dla 36-letniego mężczyzny

Policja zatrzymała 36-letniego mieszkańca Otwocka. Mężczyzna trafił do aresztu, a następnie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty karne posiadania bez wymaganego zezwolenia broni oraz materiałów wybuchowych.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym areszcie dla mężczyzny. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Warszawskie i otwockie służby podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe będą kolejne zatrzymania.

Źródło: policja.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47l9wk

Podziel się opinią

Share
d47l9wk
d47l9wk