Trwa ładowanie...
d48mgb5

Artur Wosztyl dostał się do Rady Rembertowa. Otrzymał ponad 8 proc. głosów

Państwowa Komisja Wyborcza podała już wyniki do Rady Dzielnicy Rembertowa. W wyborach w tej warszawskiej dzielnicy wygrała Koalicja Obywatelska. Dla PiS przypadły cztery mandaty. Jedno z miejsc zajmie Artur Wosztyl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Wosztyl wcześniej był kandydatem PiS w wyborach do Sejmu
Artur Wosztyl wcześniej był kandydatem PiS w wyborach do Sejmu (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d48mgb5

Artur Wosztyl jest porucznikiem rezerwy. 10 kwietnia 2010 r. lądował w Smoleńsku Jakiem-40 przed Tu-154M. W 2017 r. przyznał, że nie wierzy w ustalenia komisji Millera dotyczącej katastrofy smoleńskiej.

Artur Wosztyl dostał się do Rady Dzielnicy Rembertowa z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu nr 1. Dostał 8,41 proc. głosów w okręgu wyborczym. Radny wcześniej był kandydatem PiS w wyborach do Sejmu.

W radzie dzielnicy znajdzie się 21 radnych. Pierwsze miejsce zajęła Koalicja Obywatelska zdobywając 24,4 proc. głosów, co dało sześć mandatów. Drugi komitet KWW Rembertów Bezpośredni otrzymał 21,08 proc. głosów, co przełożyło się na cztery mandaty. 19,07 proc. głosów i trzy mandaty przypadło dla Forum dla Rembertowa. Na PiS zagłosowało 18,04 proc. wyborów, a to oznacza cztery mandaty. Taką samą liczbę radnych będzie miało też Stowarzyszenie "Lepszy Rembertów" cieszące się poparciem 17,42 proc. głosujących.

d48mgb5

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d48mgb5

Podziel się opinią

Share
d48mgb5
d48mgb5