Trwa ładowanie...

Asfalt z rolki i kangur w herbie Mokotowa. Prima Aprilis w Warszawie

Jakie warszawskie żarty podbiły dzisiaj internet?

Asfalt z rolki i kangur w herbie Mokotowa. Prima Aprilis w Warszawie
d4284o4
d4284o4

Nasz poranny dowcip o reklamach, które będziemy musieli obejrzeć, zanim przejdziemy przez ulicę, nie był jedynym warszawskim żartem w dzisiejsze Prima Aprilis. Zarząd Dróg Miejskich chce rozwijać asfalt z rolek, Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że "w piątki metro zatrzymywać się będzie tylko na stacjach na literę P", a Urząd Dzielnicy Mokotów informuje, że w nowym herbie pojawi się kangur.

1) Hanna Gronkiewicz-Waltz napisała dzisiaj na swoim Facebooku o zmianach, które planowane są w Warszawie:

  1. W dni parzyste na trasie Wilanów-Centrum kursować będą tylko autobusy linii nieparzystych.
  2. W piątki metro zatrzymywać się będzie tylko na stacjach na literę P.
  3. Wiaty przystankowe nie będą już budowane, ponieważ długoterminowa prognoza pogody skutecznie ochroni warszawiaków przed deszczem.
  4. Wypożyczalnie rowerów miejskich zostaną zastąpione wypożyczalniami butów marszowych w rozmiarach od 36 do 42.
  5. Poziom wody we wszystkich miejskich basenach wyniesie 20 cm.
  6. Miejskie biblioteki będą wypożyczać tylko książki w białych okładkach.

Dowcip okazał się być częścią kampanii „Bez PITU PITU”, która ma uświadomić mieszkańcom Warszawy, jak ważne jest odprowadzanie tutaj swojego podatku dochodowego. Pieniądze pochodzące z PITów bezpośrednio wpływają na komfort życia warszawiaków, a ich brak ogranicza rozwój stolicy - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d4284o4

2) Z kolei Zarząd Dróg Miejskich na swoim Facebooku poinformował o nowatorskim pomyśle. Do Warszawy z Australii przybyła nowa technologia układania nawierzchni jezdni. Asfalt układany jest bezpośrednio z rolki. Taka metoda jest o wiele wygodniejsza i szybsza od stosowanych obecnie na warszawskich ulicach. Nie trzeba już skomplikowanych maszyn, rozściełaczy i walców. Na plac budowy wystarczy przywieźć rolkę nawierzchni i rozciągnąć ją w odpowiednim miejscu. Zaletą jest też gotowa, wymalowana już, organizacja ruchu. Nowatorska metoda rodem z antypodów zostanie w tym roku pilotażowo zastosowana w ramach weekendowych frezowań - piszą.

3) Serwis Metro Warszawa informuje z kolei o przetargu na helikopter dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Czyżby korki paraliżujące miasto po pożarze mostu Łazienkowskiego dały się Pani prezydent we znaki? Wygląda na to, że tak. Ze źródeł blisko związanych z ratuszem dowiedzieliśmy się, że czas spędzany w drodze z Wawra, gdzie mieszka Hanna Gronkiewicz-Waltz, do ratusza na placu Bankowym, wydłużył się o ponad 2 godziny dziennie - czytamy.

4) Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy pokazuje projekt nowego herbu dzielnicy. Rada Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy podjęła uchwałę o nadaniu Kangurowi z Sadyby tytułu Honorowego Obywatela Mokotowa. Nadzwyczajna sesja odbyła się w środę 1 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27. Sympatyczny ssak będzie miał również swoje miejsce w nowym logo Mokotowa. Prace projektowe rozpoczną się w najbliższych dniach. Najpierw zgodę na użycie wizerunku kangura musi wyrazić Australijski Związek Wolnych Kangurów - piszą urzędnicy na stronie dzielnicy.

5) Inny primaaprilisowy żart Mokotowa pojawił się bezpośrednio na ulicy. Przy Domaniewskiej stanęła tablica z nazwą osiedla "Mordor". Zobacz więcej: "Mordor" na Domaniewskiej. Przy ulicy zawisła tablica

6) Na Facebooku serwisu Pańska Skórka czytamy zaś o nietypowej transakcji Chcielibyśmy Was poinformować, że* dziś Pańska Skórka dopięła wreszcie ostatnich formalności i została sprzedana konsorcjum firm Ghelamco oraz Senatorska Investment*, której właścicielem jest Maciej Marcinkowski, dobrze znany warszawiakom z wykupu roszczeń. Koszt inwestycji to 2000 PLN. Cieszymy się! - piszą.

d4284o4

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Was na event, oficjalny finisaż Pańskiej Skórki, który na prośbę inwestorów odbędzie się jutro w Krakowie. Będzie kiełbaska, dobra muzyka w wykonaniu Kapeli znad Baryczy, lane piwo z beczki. Na koniec przewidujemy pokaz fajerwerków. Po tym wydarzeniu zostaniemy przemianowani na Obwarzanek Krakowski - dodają.

7) Sieć warszawskich barów Bobby Burger poinformowała zaś o nietypowym, nowym produkcie w ofercie firmy - perfumach o zapachu burgera. Radosna i orzeźwiająca kompozycja, stworzona dla kobiet i męźczyzn potrafiących żyć pełnią życia. Zapach otwierają orzeźwiające nuty rukoli i zielonego ogórka, połączone z uwodzicielskim aromatem grillowanej wołowiny w sosie BBQ.Bobby Nº 1. The new fragrance for Him and for Her - piszą.

Który warszawski primaaprilisowy dowcip okazał się najlepszy? Jak myślicie?

d4284o4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4284o4