Trwa ładowanie...

Audioprzewodnik śladami "Lalki" Prusa

Do tej pory po warszawskiej ścieżce literackiej chętnych oprowadzali miejscy przewodnicy

Audioprzewodnik śladami "Lalki" Prusa
d4d3kl1
d4d3kl1

Ścieżka literacka "Lalka" związana z powieścią Bolesława Prusa, będąca pierwszym szlakiem literackim w Warszawie, obchodzi swoje piąte urodziny. Teraz można odbyć spacer samodzielnie, słuchając audioprzewodnika z tekstem warszawskiego polonisty Pawła Waszaka. Audioprzewodnik czyta Ksawery Jasieński.

Ścieżka składa się z 25 miejsc. Startuje od dzwonnicy kościoła św. Anny, z której można oglądać panoramę scenerii "Lalki". Prowadzi do rogatek mokotowskie, którędy Wokulski przejeżdżał udając się na wyścigi konne. Po drodze są między innymi Teatr Wielki, gdzie Wokulski po raz pierwszy zobaczył Izabelę Łęcką, kościół Karmelitów - jedyny budynek z powieści, który zachował się do naszych czasów w stanie niezmienionym i budynek przy ul. Krakowskie Przedmieście 7, gdzie mieścił się sklep Wokulskiego. Ścieżka obejmuje także miejsca związane z życiem Bolesława Prusa - redakcję "Kuriera Codziennego" i kolejne mieszkania pisarza przy Hożej 19 i Wilczej 12.

Audioprzewodnik po ścieżce literackiej "Lalka" opublikowany został przez Wydział Kultury Dzielnicy Śródmieście i będzie można go pobrać za darmo już od czerwca ze strony internetowej dzielnicy, a także strony Głównej Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa.

d4d3kl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d3kl1