Trwa ładowanie...

Autorka Tęczy: instalacja powinna wrócić w Dzień Walki z Homofobią

Ratusz poinformował również, że Tęcza wróci na swoje miejsce 1 maja 2014 roku - w 10. rocznicę przyłączenia Polski do Unii Europejskiej

Autorka Tęczy: instalacja powinna wrócić w Dzień Walki z Homofobią
d4fz2tm
d4fz2tm

Ratusz podjął decyzję o przeprowadzeniu renowacji Tęczy - jednak nie na placu Zbawiciela , a w zamkniętym pomieszczeniu ze względu na trudne warunki atmosferyczne i brak możliwości prowadzenia zimą prac remontowych. Instalacja zostanie czasowo zdemontowana i przewieziona do specjalnego hangaru. Tam zostanie gruntownie oczyszczona i zabezpieczona przed korozją i wysokimi temperaturami. Następnie zostanie nałożona nowa siatka i zamocowane kwiaty w tradycyjnych kolorach tęczy: żółte, czerwone, zielone, niebieskie i fioletowe. O*dnowienie konstrukcji w innej kolorystyce niż tęczowa nie wchodzi w grę - podaje ratusz.*

Ratusz poinformował również, że Tęcza wróci na swoje miejsce 1 maja 2014 roku - w 10. rocznicę przyłączenia Polski do Unii Europejskiej .

Autorka instalacji Julita Wójcik uważa natomiast, że najlepszą datą dla powrotu "Tęczy" jest dzień 17 maja - Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Symbolika "Tęczy" to pozytywne wezwanie do tolerancji i poszanowania godności ludzkiej - podkreśla rzeźbiarka. Jak twierdzi, instalacja powstała jako wspólnie wykonane dzieło, którego symbolika jest pozytywnym wezwaniem do tolerancji, poszanowania godności ludzkiej i prawa do posiadania własnych przekonań i poglądów.

d4fz2tm

Instalacja "Tęcza" zbudowana z 16 tys. sztucznych kwiatów na ogromnej stalowej konstrukcji, autorstwa Julity Wójcik stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wcześniej, podczas polskiej prezydencji, zdobiła plac przed Parlamentem Europejskim.

d4fz2tm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fz2tm