Trwa ładowanie...
d4gtf5g

Awaria metra. Uruchomiono linię zastępczą

Utrudnienia na trasie I linii metra. Wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Politechnika - Dworzec Gdański. ZTM uruchomiła zastępczą linię autobusową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria metra. Uruchomiono linię zastępczą
Awaria metra. Uruchomiono linię zastępczą (WP.PL)
d4gtf5g

Awaria metra trwa od godziny 17:00. Jak głosił komunikat Zarządu Transportu Miejskiego, z przyczyn technicznych w rejonie stacji metra Centrum występowały utrudnienia w kursowaniu pociągów pierwszej linii.

Wkrótce okazało się, że usterka jest poważniejsza, niż zakładano. Nieoficjalnie mówi się o awarii napięcia, utrudniającej przejazd pociągów. Około 17:30 ruch na odcinku Politechnika - Dworzec Gdański został całkowicie wstrzymany.

d4gtf5g

Pociągi linii M1 kursują aktualnie w pętlach Kabaty - Politechnika oraz Dworzec Gdański - Młociny.

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie: Metro Politechnika - Waryńskiego - Marszałkowska - Gen. Andersa - Mickiewicza - pl. Wilsona.

Ruch pociągów linii metra M1 na pełnej trasie wznowiono przed godziną 21:00.

*Zobacz też: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski *

Utrudnienia w funkcjonowaniu I linii metra pojawiły się też w okolicach południa. Z przyczyn technicznych zamknięta została stacja metra linii Ursynów. Linia kursowała w pętlach: Kabaty - Stokłosy oraz Wilanowska - Młociny.

Podróż metrem stała się w ostatnich tygodniach jeszcze mniej wygodna, niż do tej pory. Awarii jest coraz więcej, a znaczne opóźnienia powodują też wymiany szyn. Przedstawiciele spółki Metro Warszawskie tłumaczą, że do grudnia zostanie wymienione niemal 3 km trakcji. W tym czasie prędkość pociągów może spaść nawet do 15 km/h.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gtf5g

Podziel się opinią

Share
d4gtf5g
d4gtf5g