Trwa ładowanie...

Awaria w stołecznym Szpitalu Południowym. Problemom z tlenem do respiratorów zapobiegła straż

Usterka szpitalnej instalacji tlenowej w placówce na Ursynowie postawiła na nogi wszystkie służby. Niedostatek zapasów tlenu, który mógł być niebezpieczny dla pacjentów, uzupełnili błyskawicznie strażacy. Dostarczyli do szpitala 300 butli z tlenem.

Problem w Szpitalu Południowym na Ursynowie. Usterka instalacji tlenowej sprawiła, że w niebezpieczeństwie znalazło się 42 pacjentów pod respiratorami. Straż dostarczyła 300 butli z tlenem  Problem w Szpitalu Południowym na Ursynowie. Usterka instalacji tlenowej sprawiła, że w niebezpieczeństwie znalazło się 42 pacjentów pod respiratorami. Straż dostarczyła 300 butli z tlenem Źródło: Adobe Stock, fot: patrikslezak
d3o175a
d3o175a

Dwa dni później instalacja tlenowa zawiodła. Usterka sprawiła, że sytuacja zrobiła się naprawdę groźna. O niepokojących wadach w funkcjonowaniu urządzeń powiadomione zostały mazowieckie służby zarządzania kryzysowego.

Awaria w stołecznym Szpitalu Południowym. Problem z tlenem zażegnała straż

Jak ustalił portal TVN Warszawa w rozmowie z rzeczniczką prasową ratusza, Moniką Beuth-Lutyk, problem z instalacją tlenową to skutek natężonej pracy urządzenia, które nie było przygotowane do obsługi takiej ilości pacjentów jednocześnie. To nowy szpital, oddany do użytku w sierpniu, jednak projektowany był do pracy w innych warunkach. Urządzenia nie są w stanie sprostać potrzebom pacjentów, którzy nie mogą oddychać samodzielnie.

Straż dostarczyła 300 butli z tlenem. Ten zapas powinien wystarczyć na najbliższy czas. Szpital Południowy nadal jednak nie może przyjmować kolejnych pacjentów. Tymczasem, oprócz 42 osób korzystających z respiratorów, w placówce jest jeszcze 270 chorych.

Imigranci zdemolowali busa na Podlasiu. Mieli nim wyjechać z Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o175a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o175a