Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
08-10-2018 11:21

Aż 20 tysięcy psów na warszawskim Euro Dog Show

Rekordowo zapowiada się tegoroczna Europejska Wystawa Psów Rasowych, która w dniach 11-14 października po raz pierwszy w historii zagości w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zgłoszono bowiem aż 20 tysięcy psów, gdy dotychczas na wystawach o randze europejskiej mogliśmy podziwiać tylko” około 10-12 tysięcy czworonogów. Podczas Euro Dog Show 2018 w Ptak Warsaw Expo zobaczymy przedstawicieli aż 360 ras ze wszystkich grup FCI.

Share
Aż 20 tysięcy psów na warszawskim Euro Dog ShowŹródło: Materiały prasowe, fot: Grażyna Ryk-Pychyńska
d3f2nd1

Psie piękności z kilkunastu krajów będą walczyć o prestiżowe wyróżnienia. Zobaczymy też pokazy dog dancingu i posłuszeństwa sportowego, wystawy towarzyszące oraz strefę handlową z produktami dla psów. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie już w sprzedaży na ebilet.pl.

80 ringów i 160 sędziów

Europejska Wystawa Psów Rasowych European Dog Show to wydarzenie absolutnie wyjątkowe w kalendarzu stołecznych imprez. Pierwszy raz bowiem Warszawa będzie gościć wystawę psów o takiej skali. Można śmiało powiedzieć, że przez tych klika dni to właśnie Warszawa będzie psią stolicą Europy. Na wystawę przyjadą hodowcy psów z kilkunastu krajów, na potrzeby których obok hal wystawowych zbudowane zostanie specjalne pole camperowe. Ale European Dog Show to także znakomita okazja dla wszystkich dużych i małych miłośników psów do zobaczenia na żywo tysięcy przeróżnych psiaków, także tych bardzo rzadko spotykanych ras. Na wystawie pojawi się bowiem 20 tysięcy psów reprezentujących w sumie 340 ras. Fanów internetowych memów z „piesełem” z pewnością ucieszy obecność psów rasy shiba inu. Dzieciaki oszaleją na widok 101 i więcej dalmatyńczyków czy znanych z „Zakochanego kundla” cocker spanieli, a miłośnicy wielkich psów zachwycą takie rasy, jak: berneński pies pasterski, bernardyn czy owczarek kaukaski. Która z ras reprezentowana będzie najliczniej? Przekonamy się po zamknięciu zgłoszeń. Zwierzaki zaprezentują się przed 160 sędziami z całej Europy na około 80 ringach. Psy będą oceniane w 8 różnych kategoriach:
najlepsze młodsze szczenię, najlepsze szczenię, najlepszy junior, najlepszy weteran, najlepsza para i grupa hodowlana i zwycięzca grupy. Ostatniego dnia spośród najlepszych psów z każdej grupy zostanie wybrany Best in Show. Ciekawostką będzie konkurs na najlepszego psa rasy polskiej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dog dancing na ringu honorowym oraz wystawa jubileuszowa

Sercem wystawy Euro Dog Show będzie oczywiście ring honorowy. To tutaj rozstrzygnięte zostaną najważniejsze rywalizacje. Codziennie zobaczymy w nim także pokazy dog dancingu, czyli czworonogów, które świetnie radzą sobie także na dwóch łapach. Kolejną atrakcją imprezy będzie pokaz posłuszeństwa sportowego. W dodatku, podczas Euro Dog Show zobaczymy „Jubileuszową Wystawę 80-lecia”, którą Związek Kynologiczny w Polsce uczci swoje okrągłe urodziny. W ringu wystawowym przyznanych zostanie 11 tytułów, a w ringu honorowym 6. Kolejnymi wystawami towarzyszącymi Europejskiej Wystawie Psów Rasowych będą XXXI Klubowa Wystawa Polskich Owczarków Nizinnych oraz Wystawa Międzynarodowego Klubu Sznaucera i Pinczera (ISPU).

d3f2nd1

Wszystko dla psów

Część targowa imprezy dedykowana jest zarówno środowisku profesjonalnych hodowców, jak i wszystkim posiadaczom i miłośnikom psów, których z pewnością podczas Euro Dog Show nie zabraknie. Z zakresie branżowym znajdą się produkty dla psów: karmy, ubrania, smycze, artykuły higieniczne, zabawki czy akcesoria. Wystawcami będą producenci, dystrybutorzy i importerzy z Polski i zagranicy. Nie zabraknie też specjalistycznych usług dla psów – hoteli, placówek pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Zgłoszenia firm do części handlowej wciąż trwają.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bezpłatny dojazd, bilety online

Wystawa odbędzie się w Ptak Warsaw Expo, położonym na przedmieściach Warszawy. Do centrum targowego łatwo dojadą zarówno odwiedzający z aglomeracji warszawskiej, jak i z innych regionów Polski. Centrum położone jest bezpośrednio przy trasie S8, na przecięciu szlaków komunikacyjnych S7, S8 i A2. Z centrum stolicy dojedziemy tam samochodem w 15 minut. Dojazd z lotniska Chopina zajmie około 10 minut. Dla niezmotoryzowanych gości zostanie natomiast uruchomiony bezpłatny dojazd. Przez wszystkie dni imprez specjalne autobusy będą kursować z centrum Warszawy i z powrotem. Bilety na ebilet.pl.

Więcej informacji na: www.eurodogshow2018.pl

d3f2nd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f2nd1
d3f2nd1