Trwa ładowanie...

Barack Obama wygłosi przemówienie na pl. Zamkowym

Prezydent USA weźmie udział w uroczystościach 25-lecia przemian demokratycznych

Barack Obama wygłosi przemówienie na pl. Zamkowym
d4g6lq6
d4g6lq6

Kilka dni temu szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała, że prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama przyjął zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego do złożenia w czerwcu wizyty w naszym kraju i weźmie udział w obchodach Święta Wolności - 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r.- czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się w środę 4 czerwca 2014 r. o godz. 11:30 na pl. Zamkowym . Przemówienia wygłoszą prezydenci Polski i USA. Oprócz nich w uroczystościach wezmą m.in. udział prezydenci Niemiec, Francji, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy i Łotwy.

Obchody święta potrwają dwa dni. Wśród najważniejszych wydarzeń będą posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego, a we wtorek po południu gala Nagrody Solidarności, zainicjowanej przez MSZ. Otrzyma ją Mustafa Dżemilew, legendarny przywódca Tatarów krymskich, długoletni więzień sowieckich łagrów.

d4g6lq6

Obama gościł już w Polsce w maju 2011 r. Był wtedy gościem specjalnym roboczego obiadu w ramach zorganizowanego przez prezydenta Komorowskiego XVII szczytu Europy Środkowej, podczas którego przywódcy 20 państw dyskutowali o możliwościach wsparcia przemian w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie.

Poza wizytą w Polsce, podczas czerwcowej podróży do Europy, Barack Obama będzie też uczestniczył w szczycie G7 w Brukseli. Zbierze się on zamiast szczytu G8, który miał się odbyć 4-5 czerwca w Soczi, ale został anulowany z powodu wydarzeń na Ukrainie i aneksji Krymu przez Rosję. Prezydent USA weźmie również udział w obchodach 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.

d4g6lq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g6lq6