Trwa ładowanie...

BDB Maniery - pojawi się nowy zwyczaj w warszawskich restauracjach?

Wystarczy że w specjalny sposób ułożysz sztućce po posiłku i już pomagasz!

BDB Maniery - pojawi się nowy zwyczaj w warszawskich restauracjach?
d4cpkan
d4cpkan

Co jakiś czas pojawiają się w Warszawie piękne i szlachetne inicjatywy. Pamiętacie Zawieszoną Kawę ? Spotkała się z ogromnym wsparciem właścicieli warszawskich lokali. Do dziś można Zawieszoną (nie tylko kawę) otrzymać w stołecznych pubach czy kawiarniach. Teraz mamy nową inicjatywę - BDB Maniery.

Bardzo Dobre Maniery to specjalny sposób ułożenia sztućców na talerzu, dzięki któremu dajemy znać obsłudze, że chcemy wpłacić 5 zł na konto PCK. Pieniądze te finansują zakup ciepłych posiłków dla dzieci, które nie jadają ich regularnie.

Jak to działa? Jeśli idziemy do restauracji, która bierze udział w akcji, a po skończonym posiłku skrzyżujemy sztućce jak na obrazku powyżej, obsługa lokalu doliczy nam do rachunku 5 zł, a te pieniądze w całości zostaną przekazane na konto PCK.

Wpłaty te są zwolnione od podatku, a my otrzymujemy oświadczenie o przekazaniu darowizny i specjalną cegiełkę. Do akcji może się włączyć każdy lokal gastronomiczny. Otrzyma on wówczas specjalną naklejkę na drzwi, a my - informację, że dany lokal bierze udział w akcji.

d4cpkan

W których lokalach prowadzona jest taka akcja? Na razie w dwóch: Herbaberbie przy Zielnej 39 i BTW (Lipowa 7). Każdy stołeczny lokal może jednak dołączyć a jak to zrobić dowiecie się z TEJ strony.

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan