Trwa ładowanie...
ycipk-u97wvq

Będą kładki rowerowe pod mostem Łazienkowskim!

Inwestycja ma być gotowa już w 2017 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą kładki rowerowe pod mostem Łazienkowskim!
ycipk-u97wvq

Rada Warszawy przyznała właśnie środki na budowę kładek rowerowych pod mostem Łazienkowski - poinformował Zarząd Dróg Miejskich . To jedna z kluczowych inwestycji rowerowych zaplanowanych na najbliższe lata – umożliwi połączenie Pragi Południe ze Śródmieściem.

Most Łazienkowski stanie się tym samym szóstym, warszawskim mostem wyposażonym w infrastrukturę rowerową. Pomysł na kładki narodził się przy okazji toczącej się odbudowy mostu po pożarze. Drogi dla rowerów nie można było wykonać w ramach samej odbudowy (formalnie jest to odtworzenie do stanu sprzed pożaru), jednak nowy most jest przystosowany do montażu kładek podwieszonych pod główną płytą mostu, poniżej chodników.__

- Na budowę kładki Rada Warszawy przyznała nam 16 mln zł - chwali się ZDM i wyjaśnia, że na tę kwotę składa się budowa stalowej konstrukcji kładki podwieszonej pod mostem oraz budowa przyczółków po obu stronach Wisły: na Cyplu Czerniakowskim i Wale Miedzeszyńskim.

ycipk-u97wvq

ZDM dodaje, że pieniędzy wystarczy na realizację I etapu, który zapewni możliwość zjazdu rowerem na oba brzegi rzeki. W II etapie planowana jest budowa dodatkowej kładki umożliwiającej przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim i połączenie z planowaną drogą dla rowerów w al. Stanów Zjednoczonych.

Dzięki zapewnionemu finansowaniu możliwe jest rozpoczęcie procesu inwestycyjnego. W 2015 r. powstanie koncepcja kładki, która będzie podstawą do opracowania dokumentacji budowlanej i uzyskania niezbędnych uzgodnień i decyzji (w tym decyzji środowiskowej). Sama budowa może się rozpocząć w 2016 r. i zakończyć w 2017 r

Przeczytajcie też: Jak Krzyżacy zbudowali Warszawę

Podziel się
ycipk-u97wvq
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-u97wvq

ycipk-u97wvq
ycipk-u97wvq